Warsztaty językowe w Świetlicy Zustricz w Sejnach

Zustricz - warsztaty językowe

Od 15 do 26 lipca 2022 w Świetlicy Zustricz w Sejnach trwała nieodpłatna nauka języka angielskiego dla gości/uchodźców z Ukrainy.

Zajęcia prowadzili studenci ze Stanów Zjednoczonych, Sarah, Maayan i Jack, którzy przyjechali jako wolontariusze, aby w ten sposób włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Lekcje prowadzone były interaktywnie oraz poprzez zabawę. Młodsi uczestnicy, nie tylko poznawali wiele nowych słówek i wyrażeń w języku angielskim, ale także spędzali czas w pogodnej i twórczej atmosferze.

Dzieci, młodzież i dorośli uczyli się od niedzieli do piątku w sześciu grupach: młodzież w wieku od 14 do 17 lat, od 11 do 13 lat, dzieci 7-8 lat, grupa dla dorosły.


Warsztaty językowe prowadzili:

Jack Leydiker, urodzony i wychowany w Hrabstwie Orange w Kalifornii, jest studentem drugiego roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Yale, realizuje podwójny program na kierunkach Sprawy globalne i Rosyjskie oraz Studia wschodnioeuropejskie i euroazjatyckie.

Pracuje dla European Horizons, studencki think-tank z siedzibą w Yale, który zajmuje się polityką europejską i stosunkami transatlantyckimi. Pisał dla Yale Globalist, prasie studenckiej, która koncentruje się na sprawach międzynarodowych, polityce, kulturze i ekonomii. Jack jest również zapalonym gitarzystą i miłośnikiem muzyki.

Sara Goldstein mieszka w Nowym Jorku i jest studentką Uniwersytetu Brandeisa w stanie Massachusetts. Uczestniczy w Niezależnym Interdyscyplinarnym Programie Major Brandeis i studiuje kierunek nierówności i polityka społeczna. Pracowała w Instytucie Prawa do Imigracji (TRII) instytucji pro bono pomagającej ludziom w imigracji do Ameryki.

Na Uniwersytecie Brandeisa jest przewodniczącą Stowarzyszenia Żydowskich Feministek oraz członkiem grupy komediowej "Bad Grammer". Ma doświadczenie w nauczaniu dzieci i prowadzeniu nieformalnych programów edukacyjnych. W wolnym czasie uwielbia chodzić na wycieczki i oglądać stand-up komedie.

Maayan Waldman urodziła się i wychowała w Los Angeles, jest absolwentką Uniwersytecie Pensylwania. Uzyskała licencjat w dziedzinie nauk kognitywnych oraz tytuł magistra w dziedzinie nauk behawioralnych i decyzyjnych.

Ma trzyletnie doświadczenie pracy na rzecz pomocy dzieciom, które w przeszłości były zaniedbywane i wykorzystywane. Była również wolontariuszką w programie artystycznym CityStep, w którym uczyła tańca hip-hop dzieci z dzielnic o niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. Jest akredytowanym instruktorem jogi, w wolnym czasie uwielbia prowadzić zajęcia ruchowe.