"Pogranicze" - wystawa prac ukraińskich artystek w Narewce

Pogranicza-wystawa Narewka

W imieniu organizatorów i artystów z Ukrainy serdecznie zapraszamy do Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce na otwarcie wystawy pt.: "Pogranicze" / 20 kwietnia 2022 r. (środa), godz. 17.00.

Dnia 20 kwietnia 2022 r. w Galerii w Narewce otwarta została wystawa pt. „Pogranicze” prezentująca prace artystek z Ukrainy. Wójt Gminy Narewka pan Jarosław Gołubowski objął patronatem program rezydencyjny artystek udostępniając im miejsce do pracy twórczej. Przez ponad dwa tygodnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Narewce oraz w Galerii powstawały rysunki, grafiki, malarstwo.Artystki i ich dzieci wraz z osobami starszymi z Ukrainy są zakwaterowane u jednego z organizatorów czyli u Tropinka - Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu oraz u właścicieli miejsc noclegowych: w Dworek Rousseau, w Dom na Rykowisku oraz w Uroczysku Hruszki.

Na wstępie głos zabrał dyrektor GOK w Narewce pan Marcin Siekierko, wystawę otworzyła organizatorka programu rezydencyjnego pani Małgorzata Czyżewska z Fundacji Pogranicze Sejny. Artystki opowiedziały o swoich pracach, które tematem nawiązują i przedstawią wojnę w Ukrainie. Ponadto na wystawie można obejrzeć prace i zdjęcia pokazujące nasz lokalny krajobraz oraz artystyczny cykl etiud filmowych.

Uczestniczki Wystawy:

Krystyna Melenchuk

Ksenia Logvinenko

Maryna Levchenko

Maryana Sovin

Olena Sarzhenko

Julia Omelchenko

W wystawie uczestniczyli również radni Gminy Narewka pani Wioletta Bondaruk, pan Stanisław Sadowski oraz sołtys Narewki pani Elżbieta Kabać.

Program rezydencyjny realizowany jest przez: Borderland - Pogranicze, Sejny, Tropinka - Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu, Dworek Rousseau, Dom na Rykowisku, Gmina Narewka

Wystawa potrwa do 3 maja, zapraszamy.

Pogranicza-wystawa Narewka