Wieczór poświęcony pamięci Maksyma Krywcowa w Domu Ukraińskim w Warszawie

Wieczór pamięci Maksyma Krywcowa w Domu Ukraińskim w Warszawie /  26.04.2024 / fot. Dom Ukraiński

Ukraiński Dom zaprasza na wieczór poświęcony pamięci Maksyma "Dalego" Krywcowa i prezentację polskiego tłumaczenia wyboru jego wierszy "Talk-show Wojna" wydanych w naszym Wydawnictwie Pogranicze.

  • Kiedy: 26 kwietnia
  • O której: 18:00
  • Gdzie: ul Zamenhofa
  • Język spotkania: polski, ukraiński


Wstęp wolny!

Wieczór poświęcony pamięci Maksyma Krywcowa w Warszawie / 26.06.2024


Wybór wierszy Maksyma "Dalego" Krywcowa "Talk-show Wojna" to kolejna pozycja, która ukazuje się w ramach czwartej serii "W obliczu wojny. Biblioteka Poezji Ukraińskiej" Wydawnictwa Pogranicze. Seria prezentuje dwujęzyczne książki poetyckie ukraińskich autorów, powstałe w latach 2014-2022 i wydane we współpracy Fundacji Pogranicze z lwowskim Wydawnictwem «Dżezwa».

Tom "Talk-show Wojna" został przetłumaczony na język polski przez Anetę Kamińską, która wystąpi podczas prezentacji. Maksym bardzo się cieszył na tę dwujęzyczną publikację. Niestety, gdy zginął, książka była jeszcze na etapie redakcji.

O autorze:
Maksym Krywcow był poetą, który w roku 2014 zgłosił się na ochotnika na front. Później pracował w Centrum Rehabilitacji i Readaptacji Uczestników ATO i OOC oraz w Veteran Hub. Po rozpoczęciu inwazji na pełną skalę w roku 2022 powrócił na front. "Dali" to pseudonim wojskowy autora. 7 stycznia 2024 pod jego ostatnią publikacją na Facebooku matka Maksyma napisała, że nie żyje… Pierwszy i jedyny tom poezji Maksyma Krywcowa, „Wirszi z bijnyci”, sprzedał się w ciągu kilku godzin od wiadomości o jego śmierci.

Moderacja: Oleksandra Iwaniuk

NAGRANIE ZE SPOTKANIA