Gościnność – Dzień Migranta i Uchodźcy w Warszawie z udziałem poetek Iryny Mularczuk i Hanny Osadko

Światowy Dzień Uchodźcy i Migranta w Warszawie - spotkanie poetyckie z Iryną Mularczuk i Hanną Osadko - 23 września 2023

23 - 24 września - Spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa w Warszawie z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy z udziałem poetek z wydanej w Pograniczu serii Biblioteka Poezji Ukrainy „W obliczu wojny”.

Organizatorzy zapraszają do klubu już od godz. 15:00, żeby można było się poznać i rozgościć.

W sobotę 23.09 zapraszamy na spotkanie dyskusyjne o obowiązkach chrześcijan w świetle nauki Kościoła katolickiego – z udziałem ks. Kazimierza Sowy i Natalii Gebert, prezeski fundacji „Dom Otwarty”.

Punktem sobotniego programu, który chcemy szczególnie zarekomendować, będzie spotkanie z poetkami ukraińskimi. Będzie rozmowa i prezentacja utworów z imponującej dwujęzycznej serii Biblioteka Poezji Ukrainy „W obliczu wojny”, publikowanej przez wydawnictwo „Pogranicze” z Sejn. Potwierdzili już swój przyjazd Iryna Mularczuk i Hanna Osadko.

W niedzielę 24.09 odprawiona będzie przez ks. biskupa Krzysztofa Zadarko msza św. w intencji migrantów i uchodźców.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się wejść we współpracę z ośrodkiem oo. Jezuitów „Jesuit Refugee Service Poland” przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, który organizował już podobne wydarzenia.

Naszym wkładem w uroczystość będzie „Modlitwa bez granic” organizowana według scenariusza znanego Kongresowi z poprzednich dwóch lat. Zapraszamy też do organizacji „Modlitwy bez granic” koordynatorów miast. Prześlemy im szczegółowy scenariusz.

Przyjdźcie koniecznie! Do zobaczenia na spotkaniach ul. Marszałkowska 7 ( wejście od ul. Emila Zoli).