Zajęcia Klasy Przyrodniczo-Ekologicznej 23 marca 2022 r.

Klasa Przyrodniczo - Ekologiczna, 23 marca

W środę 23 marca w Dwór Miłosza w Krasnogrudzie - Międzynarodowe Centrum Dialogu odbyły się zajęcia Klasy Przyrodniczo-Ekologicznej, kl. IVa Spsejny.

Klasa Przyrodniczo-Ekologiczna rozpoczęła cykl zajęć skupionych na rozpoznaniu i opisywaniu świata ożywionego parku krasnogrudzkiego. Dzisiejsze spotkanie poświeciliśmy szpakom, niezwykle ciekawym ptakom które niedawno, po długim jesienno-zimowym pobycie na południu Europy, zawitały ponownie w parku. W tym okresie wczesnej wiosny można się godzinami wsłuchiwać w jego „opowieści” składające się z rozmaitych gwizdów, poświstywań, skrzeczeń i skrzypień, pisków i zawodzeń, świergotów i ćwierkań, a także i dźwięków, które trudno jest opisać. Jest to bowiem ptak z niecodziennymi zdolnościami dzwiękonaśladowczymi.

W parku szukaliśmy znaków wiosny, wypatrywaliśmy pierwsze rośliny pojawiające się spod warstwy suchej trawy i liści. Na spacerze zabraliśmy trochę wody ze stawu, w kroplach pod mikroskopem zobaczyliśmy larwy ważki i kilka rodzajów glonów jednokomórkowych.

Zajęcia prowadzi Ksenija Konopek, fotografie: Ksenija Konopek i Kacper Janczewski.