Wspólne zabawy i muzykowanie podczas podsumowania programu "Przedszkole w Pograniczu"

Przedszkole w Pograniczu - podsumowanie projektu / 16 czerwca 2023

Za nami wielkie święto! W piątek, 16 czerwca, odbyło się podsumowanie trwającego od jesieni projektu "Przedszkole w Pograniczu".

Do świetlicy Zustricz po raz ostatni przed wakacjami zaprosiliśmy grupę Sówek, Wróbelków i Pszczółek z Przedszkole Miejskie im.Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach oraz ich rodziców, rodzeństwo i wychowawców, żeby wspólnie bawić się poprzez muzykę i plastykę. Po rozpoczęciu spotkania przez koordynatorkę programu Bożenę Szoreder głos zabrał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sejnach Krzysztof Waldemar Tur. Po podziękowaniach przyszedł czas na prezentację każdej z grup. Były zabawy i śpiewanie w języku angielskim z Ola Bilińska, wspólne muzykowanie z Michal Moniuszko, Kacper Szroeder i Staszek Czyżewski oraz tworzenie potężnej, grupowej pracy plastycznej z Dorota Jaczewska i Joanna Rakucewicz. Każde z dzieci dostało też medal! Z tej wyjątkowej okazji ściany świetlicy ozdobiliśmy fotografiami, które podczas wszystkich zajęć przez minione miesiące wykonywali Agata Wasilewska, Piotr Myszczyński i Dorota Jaczewska. Bardzo dziękujemy Przedszkolu, opiekunom i nauczycielom za współpracę, a wszystkim dzieciom życzymy pięknych, pełnych przygód wakacji!

fot. Agata Wasilewska

------

"Przedszkole w Pograniczu" to program współpracy Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach z Przedszkolem Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Sejnach. Zaproponowaliśmy 3 zajęcia dla najmłodszych: Zabawy z Plastyką z grupą Wróbelków prowadzone przez Dorotę Jaczewską i Joannę Rakucewicz, Sing Hello dla Pszczółek - piosenki po angielsku prowadzone przez Olę Bilińską i Zabawy z Muzyką z Sówkami - zajęcia umuzykalniające pod przewodnictwem Staszka Czyżewskiego, Kacpra Szroedera i Michała Moniuszko. Program przedszkolny jest częścią wieloletniego doświadczenia Pogranicza współpracy ze szkołami w realizacji programów edukacyjnych poprzez sztukę. Koordynatorką projektu jest Bożena Szroeder.