Muzyka słyszana przez dym

La Bogusha Bogumiała Delimata i Cristobal Osorio

23 lutego odbył się koncert i spotkanie z artystami w Białej Synagodze w Sejnach. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii Wiesława Szumińskiego.

MUZYKA SŁYSZANA PRZEZ DYM

To spotkanie z Bogumiłą Delimatą La Bogushą i Cristo Osorio. Muzyczne spotkanie z fuzją flamenco, cygańskim, rumbą latin, bolero… z muzyką i tańcem poprzez dym, który zna kraje, rasy i tradycje muzyczne przekazywane przez dwóch artystów z ogromnym doświadczeniem. Spektakl dynamiczny i bardzo rytmiczny.

La Bogusha Bogumiła Delimata - malarka i tancerka flamenco. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Wyjechała do Granady. Jesienią 2010 r. organizuje pierwszą samodzielną trasę koncertową po Polsce ze swoim zespołem La Bogusha y su grupo. Bogumiła Delimata jest także malarką, członkinią grupy artystycznej Romani Art, realizuje także projekty integracji społeczności romskiej z polską poprzez taniec. Ma też na swoim koncie role w sztukach teatralnych: „Katarzy” w reżyserii Adama Kwaśnego, „Gilori”, „Konstrukcje kojarzące się z wolnością i swobodą” oraz „Tamta” w reżyserii Pawła Buszewicza.

Cristobal Osorio - urodzony w Barcelonie, w rodzinie wywodzącej z południa Hiszpanii. Jest jednym z najwybitniejszych śpiewaków flamenco puro. Występował na wielu scenach Hiszpanii: w teatrach, na inauguracjach działalności klubów muzycznych, festiwalach flamenco. Za granicą występował m.in. na festiwalu w Cannes (Francja), Yagori Gypsy Music Festival w Norwegii, festiwalu teatrów ulicznych Fringe w Edynburgu (Szkocja), festiwalach w Los Angeles, Nowym Yorku i wielu krajach Europy. Bazą, korzeniami Cristo Osorio jest andaluzyjskie flamenco – jednak wyobraźnia i umiejętności pozwalają mu na współpracę z muzykami z nurtów jazz, Turkish & World Music czy Cuban & Latin swing. Aktualnie angażuje się także w działania teatru współczesnego, występując w Hiszpanii i Polsce.