Pokaz filmu "Kafarnaum" w ramach zajęć Pracowni Filmu

Pracownia filmu - projekcja filmu Kafarnaum / 8 grudnia 2023

W piątek, 8 grudnia, Pracownia Filmu otworzyła swoje drzwi i zaprosiła gości do wspólnego oglądania filmu “Kafarnaum” w reżyserii Nadine Labakii.

Projekcja odbyła się w Białej Synagodze w Sejnach, gdzie na naszych gości czekała gorąca herbata z miodem i cytryną. Jest to pierwsza z dwóch otwartych projekcji przewidzianych na ten rok - w piątek, 15 grudnia, zapraszamy na film “Paterson” w reżyserii Jima Jarmuscha z Adamem Driverem i Golshifteh Farahani w rolach głównych.

O filmi "Kafarnaum":

Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, „Kafarnaum” sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu. Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Liban / USA
rok produkcji: 2018
czas trwania: 121 min.
Dystrybucja w Polsce: Gutek Film

KAFARNAUM_banery_dla_kin600x300