Pokaz filmu "Paterson" w reż. Jima Jarmusha w Białej Synagodze w Sejnach

Paterson_B1_lekki

Pracownia Filmu Sejneńskiej Akademii Artystycznej zaprasza w piątek 15 grudnia do Białej Synagogi w Sejnach na pokaz filmu "Paterson" w reżyserii Jima Jarmusha.

Francja / Niemcy / USA
rok produkcji: 2016
czas trwania: 118 min
WSTĘP WOLNY

O filmie:
„Paterson” został okrzyknięty rewelacją festiwalu w Cannes i najlepszym od lat filmem Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca
wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.