Zapowiedź koncertu zespołu NEO QUARTET w Białej Synagodze w Sejnach

Neo Quartet

Pracownia Muzyki Sejneńskiej Akademii Artystycznej serdecznie zaprasza do Białej Synagogi na koncert muzyki współczesnej w wykonaniu zespołu NeoQuartet.

Koncert odbędzie się 18 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00.

W programie: Szymański, Górecki, Janulyte, Dobrzyński, Kościów


NeoQuartet jest jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej w Europie. Jest laureatem prestiżowej Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Był również nominowany do szeregu innych nagród (Sztorm Roku, Fryderyki). Zespół ma na koncie trzynaście płyt CD wydanych dla polskich, niemieckich, greckich i amerykańskich wytwórni.

Od 2017 roku NeoQuartet poszerzył swoje instrumentarium o elektryczne instrumenty smyczkowe midi, syntezatory oraz loopery, tworząc unikatowe zjawisko na światowej scenie muzyki nowej. W roku 2022 miała swoją premierę pierwsza płyta zespołu z autorską muzyką. Album „String Theory” wyznaczył nowe kierunki rozwoju kwartetu smyczkowego w XXI wieku.
NeoQuartet koncertuje w Polsce, jak i poza jej granicami. W latach 2012 – 2022 wykonał ponad 500 koncertów niemal na całym świecie, grając między innymi w tak prestiżowych salach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Forbidden City Concert Hall w Pekinie.

Tworzą go:
Karolina Piątkowska – Nowicka (1 skrzypce)
Paweł Kapica (2 skrzypce)
Michał Markiewicz (altówka)
Krzysztof Pawłowski (wiolonczela)

Zespół jest organizatorem własnego festiwalu NeoArte - Syntezator Sztuki, który corocznie od 2012 roku odbywa się w Gdańsku.