Podróż do Warszawy - Madamme Butterfly, Picasso i van Gogh

Podróż do Warszawy - Madamme Butterfly, Picasso i van Gogh

Naszą podróż rozpoczęliśmy od Muzeum Fryderyka Chopina, mieszczącego się w zamku Ostrogskich, gdzie prowadzeni przez naszą przewodniczkę wsłuchiwaliśmy się w historię życia genialnego pianisty, począwszy od czasów dzieciństwa Fryderyka w Warszawie, przez okres paryski, aż po momenty największej pianistycznej kariery.

Po wystawie czekał na nas Piotrek Hummel, który zabrał nas na spacer po Warszawie, opowiadając historie skrywane przez miejską architekturę starego miasta. Nie zabrakło w niej opowieści o Fryderyku Chopinie, która była pięknym uzupełnieniem i kontynuacją rozpoczętej przez nas rano historii.

Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w Muzeum Narodowe w Warszawie, gdzie oglądaliśmy grafiki i ceramikę Pabla Picassa.

Wieczorem zaś główny punkt programu naszej wyprawy - Madamme Butterfly w Teatrze Wielkim. Jedno z najwybitniejszych dzieł operowych Giacomo Pucciniego w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Piękna historia tragicznej miłości na podstawie noweli Johna Luthera Longa, przedstawiona w trzech aktach.

Kolejny dzień był nie mniej intensywny. Zaraz po śniadaniu spotkaliśmy się w Narodowy Instytut Fryderyka Chopina z Aleksander Laskowski - współpracownikiem radiowej ,,Dwójki", wspaniałym znawcą muzyki klasycznej, który ugościł nas w iście królewski sposób, opowiadając nam o historii opery, Puccinim i muzycznym świecie Warszawy. Po spotkaniu dołączyliśmy do Pracowni Opowieści o Sąsiadach i wspólnie zwiedzaliśmy cmentarz żydowski na warszawskich Powązkach, jedno z największych takich miejsc na świecie.

Ostatnim punktem programu, przed wyruszeniem w drogę powrotną była wystawa VAN GOGH & Friends - The Immersive Experience w Soho Art Center przy ulicy Mińskiej. Mieliśmy okazję obejrzeć prace nie tylko samego Vincenta ale również związanych z nim impresjonistów. Hitem wystawy były okulary, przez które oglądaliśmy a nawet ,,wchodziliśmy" w ożywione obrazy van Gogha słuchając przy tym relaksującej muzyki.

Dziękujemy wszystkim wspaniałym osobom, które pomagały, prowadziły nas i towarzyszyły nam w naszej podróży.

Do zobaczenia!

fot. Agata Wasilewska i Staszek Czyżewski