Pracownia Filmu

Pracownia Filmu podejmuje temat filmu na wielu płaszczyznach. W ramach pracowni odbywają się projekcje wybitnych filmów fabularnych i dokumentalnych związanych z tematyką inności czy tolerancji, które są punktem wyjścia do wspólnych rozmów i dyskusji, do których zapraszać będziemy znawców filmu, reżyserów lub aktorów.

Ważnym będzie także sięgnięcie do bogatych zbiorów filmowych Archiwum Sejneńskiego, gdzie zapisane są wydarzenia z dziejów miasta z okresu powojennego. Gościem pracowni będzie twórca tego Archiwum i opowie on o tym jak stworzyć swoją prywatną kronikę filmową.

Uczestnicy pracowni poznają także tajniki tworzenia własnych materiałów wideo. Warsztaty praktyczne odbywają się pod opieką filmowca dokumentalisty. Do tej części pracy zaproszone zostaną wnuki seniorów, a efektem warsztatów będzie krótki reportaż o domu rodzinnym stworzony przez takie wielopokoleniowe pary. Podejmą oni także wspólną próbę stworzenia krótkiego filmu opowiadającego o historii naszego miasteczka. Pragniemy, aby po warsztatach praktycznych seniorzy sami stali się dokumentalistami pracy naszej Akademii.