Rozpoczynamy program “Sejneńska Akademia Artystyczna” skierowany do starszych mieszkańców Sejneńszczyzny

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Rozpoczynamy program pt. “Sejneńska Akademia Artystyczna”. Jest to kontynuacja wieloletniej współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Sejnach i Puńsku, który założył i prowadzi Jerzy Nazaruk.

Do programu, oprócz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaproszeni zostali też starsi mieszkańcy wiosek leżących w sąsiedztwie Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, z którymi współpracujemy przy różnego rodzaju projektach od wielu już lat. "Sejneńska Akademia Artystyczna” dotykać będzie powiązań regionu Sejneńszczyzny, jego historii, kultury i tematu pogranicza z dziejami rodzin tu żyjących. Do prowadzenia programu zaproszeni zostali artyści zarówno z Sejn jak i z całej Polski. Akademia łączyć ma część wykładową z częścią praktyczną. Temat regionu i rodziny zgłębią: Pracownia Sztuki, Filmu, Muzyki, Opowieści o Sąsiadach i Pracownia Książki Artystycznej. Program Akademii dopełnią podróże do ważnych dla każdej Pracowni miejsc i instytucji - jej uczestnicy odwiedzą muzea, filharmonie, teatry. Akademia będzie okazją do aktywizowania osób starszych w życiu społecznym, kulturalnym i ich dalszego rozwoju. Bardzo ważnym będzie też włączenie we wspólne działania rodzin seniorów, ich dzieci i wnuków. Powstaną rodzinne opowieści, książki, prace plastyczne i filmowe. Akademia zakończy się wystawą prac studentów, opowieścią o progranie i pokazem dokumentacji.


Projekt koordynowany przez Bożenę Szroeder dofinansowany jest z funduszy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w priorytecie Edukacja Kulturalna.

logo MKiDN