Uczestnicy mieli za zadanie znaleźć i ususzyć rośliny ze swojego najbliższego otoczenia. Przyniesione rośliny przedstawiały całe spektrum wzorów, kolorów i faktur i tym samym opowiadały unikalną historię o miejscu. Warsztat był też okazją do poruszenia tematu wątków roślinnych w sztuce i poznania praktyk na styku sztuki i natury, które poruszyły wyobraźnię uczestników i pozwoliły na stworzenie własnych kompozycji roślinnych, które w przyszłości posłużą jako materiał do tworzenia ornamentów zdobiących książki.
Natalia Szostak - urodzona w 1980 r. w Szczecinie. Autorka prac z pogranicza tradycyjnych i nowych technik plastycznych, działania w przestrzeni i tekstu. W latach 1999–2009 przebywała w Paryżu, San Francisco i na Brooklynie w Nowym Jorku. Absolwentka Uniwersytetu Stanowego San Francisco w Kalifornii (malarstwo i rysunek – lic., 2007), Akademii Sztuki w Szczecinie (Grafika – mgr, 2012) oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu ( malarstwo i rysunek – dr, 2018). Adiunkt na Wydziale Grafiki szczecińskiej Akademii Sztuki, gdzie od 2019 r. prowadzi autorską Pracownię Koncepcji Obrazu.
Laureatka nagrody dla wyróżniających się młodych artystów w międzynarodowym konkursie organizowanym przez X-Power Gallery w Los Angeles (2009) oraz Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin (2014). Autorka społecznego projektu Platerøwka popularyzującego sztukę poza strukturami galeryjno-muzealnymi. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecin (2011, 2012) oraz stypendium dla najlepszych doktorantów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2016–18). W 2019 r. nakładem TAiWPN Universitas ukazała się jej publikacja monograficzna pt. Materia doświadczenia i obraz.