Koncert Nowej Muzyki Sejneńskiej! Zapraszamy do obejrzenia relacji na kanale YT Pogranicza

plakat autorstwa Wiesława Szumińskiego

26 listopada w sobotę o 19 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbędzie się koncert Michała Fetlera z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego, wstęp wolny.

Szanowni Państwo, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert nowej muzyki sejneńskiej.
Michał Fetler napisał zupełnie nową kompozycję na instrumenty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego pod tytułem "Tańce Sejneńskie".
To już kolejna dedykacja muzyczna Orkiestrze Klezmerskiej Teatru Sejneńskie, wcześniej komponowali na specyficzny organizm David Krakauer, Kathlyn Tagg, Paweł Szymański, Marcin Masecki, Philip Miller i Jerzy Rogiewicz.
Będzie można tego doświadczyć i być może nawet zatańczyć już w najbliższą sobotę, 26 listopada w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej o godz. 19.
Wstęp wolny.
Koncert będzie także transmitowany na żywo online na kanale YouTube.com Pogranicza.

Michał Fetler to saksofonista basowy, barytonowy i altowy. Samozwańczy kompozytor, proponuje własny język muzyczny, oscylujący gdzieś pomiędzy muzyką elektroniczną, eksperymentalną i regionalną. Wykorzystuje saksofon jako medium uniwersalne i nie-jazzowe. Ponadto fascynuje się estetyką orkiestr dętych - ich brzmieniem i funkcjonalnością. Fetler jest artystą od lat związanym z Poznaniem, twórcą autorskich zespołów Polmuz i Koń oraz orkiestr dętych Prawdziwie Polskie Techno i Fanfara Awantura. Piastuje także stanowisko saksofonisty w słynnej orkiestrze Jazzband Młynarski Masecki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.