Piotr Damasiewicz Into the Roots w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.

Piotr Damasiewicz Into the Roots w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

Już w sobotę 29 lipca o g. 19 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej zespół Piotr Damasiewicz Into The Roots ze specjalnym udziałem Mustaphy El Boudaniego.

Zapraszamy serdecznie do Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej na koncert zespołu Piotr Damasiewicz Into the Roots z udziałem znakomitego marokańskiego muzyka i pieśniarza Mustaphy El Boudaniego.
Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego jest gospodarzem tego koncertu i można się spodziewać nowej muzyki. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wspólnie zagrać z naszym sąsiadem z Burbiszek (od niedawna), znakomitym perkusistą Pawłem Szpurą.
Bilety: 45, 40 zł.

Piotr Damasiewicz - trąbka, harmonium, głos, percussions
Mustapha El Boudani - guimbri, śpiew, karkabat, gitara
Paweł Szpura - perkusja.

Genezę Piotr Damasiewicz – Into the Roots należy podejmować w dwóch wiodących wymiarach, zdefiniowanych w samej nazwie projektu. Etniczność i naturalna ekspresja, kontekst miejsca, jego ducha i specyfiki kulturowej – to elementy niezbędne do zrozumienia specyfiki powstania projektu Into the Roots.
Zespół operuje w swojej warstwie muzycznej zarówno zasłyszanymi liniami melodycznymi etnicznych pieśni jak i autorskimi kompozycjami inspirowanymi muzyką korzenną. Charakterystyka gry oscyluje pomiędzy otwartą improwizacją osadzoną w jazzie i free jazzie, a mocnym groovem. Charakterystycznym elementem składu są też elementy transowe które podkreślają etniczny charakter nawiązując poprzez instrumentarium do muzyki hinduskiej, afrykańskiej, słowiańskiej, w tym najmocniej marokańskiej i wielu innych. Zespół cały czas poszerza swoje inspiracje i tym samym brzmienie bandu o coraz to nowe wpływy. W 2022 r odbył trasę koncertową po Meksyku która poszerzyła świadomość zespołu o kolejne muzyczne doświadczenia. Grali min na Euro Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Belgrad Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa. Ich albumy Śpiwle i Watra były bardzo wysoko ocenione przez krytyków i znalazły się w ścisłej czołówce wydawniczej 2021/2022.