Antonina Nowacka w Sejnach - pracownia Muzyki Miejsca zaprasza na koncert!

440954875_827335446092717_6946929324766588217_n

Rozpoczynamy cykl prezentacji Nowej Muzyki w ramach pracowni tworzonej przez uczniów polskich i litewskich szkół z Sejn i okolic.

Pracownia Muzyki Miejsca Pogranicza zaprasza do Klasztoru Dominikańskiego w Sejnach na koncert Antoniny Nowackiej - wokalistki, artystki dźwiękowej i kompozytorki tworzącej oniryczne pejzaże dźwiękowe za pomocą różnych mediów, głównie głosu.

Wydarzenie odbędzie się dzięki uprzejmości i współpracy z Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów i Parafią Najświętszej Marii Panny w Sejnach.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu profesjonalnych koncertów nowej muzyki polskiej i europejskiej organizowanych przez młodzieżową pracownię nagrań terenowych "Muzyka Miejsca" w pogranicznych Sejnach. Pracownię tworzą młodzi mieszkańcy Sejneńszczyzny, którzy na co dzień pracują nad sejneńskim fieldrecordingiem. Muzyka Miejsca, goszcząc twórców dźwiękowych, pragnie przygotować mieszkańców okolicy do odbioru eksperymentalnej muzyki niosącej nową opowieść o teraźniejszym świecie, która zabrzmi w ważnych symbolicznie i zarazem ciekawych akustycznie miejscach naszego polsko-litewskiego pogranicza.

10 maja 2024 (piątek)
Klasztor Dominikański w Sejnach
(plac św. Agaty)
godz. 19:00
wstęp wolny

_________
Antonina Nowacka - studiowała tradycyjne praktyki wokalne różnych kultur oraz syntezę dźwięku rozwijając unikalną jakość głosu z charakterystycznym, hipnotyzującym wibrato, przypominającym w brzmieniu teremin. Absolwentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiowała m.in. W pracowni Mirosława Bałki. Stypendystka Ministra Kultury Indonezji na kierunku muzykologia w ISI Yogyakarta (2018/2019). Uczennica klasycznego wokalu hindustani pod okiem mistrzyni stylu Gwalior – Shashwati Mandal.

Albumy:
Lamunan (2020)
Vocal Sketches from Oaxaca (2021)
Languoria with Sofie Birch (2022)

Występowała w wielu przestrzeniach koncertowych i galeriach m.in. w Nowym Jorku (Lincoln Centre), Londynie (Barbican Centre), Berlinie (Silent Green), Mexico City (Centro National de las Artes), Madrycie (La Casa Encendida), Paryżu (Bourse de Commerce), Brukseli (BOZAR), Lyonie (Maison de Lorette), Mediolanie (Oxilia Gallery), Pradze (PONEC Theater). Współpracowała m.in. z Agnieszką Polską (Plan Tysiącletni), Nicolasem Jaarem (Weavings), Sofie Birch (Languoria).

Media:
@antoninawidt
www.linktr.ee/antoninow

07_Logo MKiDN_mono_biale_tlo_CMYK-01

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.