Antonina Nowacka. Spotkanie wprowadzające przed koncertem w Sejnach

Antonina Nowacka - spotkanie wprowadzające przed koncertem - Muzyka Miejsca / 9.05.2024 / Biała Synagoga, Sejny

Zapraszamy na pierwsze z cyklu otwartych spotkań z muzykami, artystami dźwiękowymi, kompozytorami i teoretykami, które odbywać się będą w ramach działań Pracowni Muzyki Miejsca Pogranicza.

Naszą pierwszą gościnią będzie wokalistka, artystka dźwiękowa i kompozytorka Antonina Nowacka. Spotkanie w Białej Synagodze w Sejnach będzie opowieścią wprowadzającą w naturę dźwięku i przygotowującą słuchaczy do koncertu artystki, który odbędzie się dzień później, w piątek, 10 maja o godz. 19:00 w Klasztorze Dominikańskim w Sejnach. Rozmowa będzie także próbą przygotowania odbiorców do spotkania z eksperymentalną, często niełatwą muzyką niosącą nową opowieść o teraźniejszym świecie.

9 maja 2024 (czwartek)
godz.16:00
Biała Synagoga w Sejnach
wstęp wolny

_______
Antonina Nowacka - studiowała tradycyjne praktyki wokalne różnych kultur oraz syntezę dźwięku rozwijając unikalną jakość głosu z charakterystycznym, hipnotyzującym wibrato, przypominającym w brzmieniu teremin. Absolwentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiowała m.in. W pracowni Mirosława Bałki. Stypendystka Ministra Kultury Indonezji na kierunku muzykologia w ISI Yogyakarta (2018/2019). Uczennica klasycznego wokalu hindustani pod okiem mistrzyni stylu Gwalior – Shashwati Mandal.

Albumy:
Lamunan (2020)
Vocal Sketches from Oaxaca (2021)
Languoria with Sofie Birch (2022)

Występowała w wielu przestrzeniach koncertowych i galeriach m.in. w Nowym Jorku (Lincoln Centre), Londynie (Barbican Centre), Berlinie (Silent Green), Mexico City (Centro National de las Artes), Madrycie (La Casa Encendida), Paryżu (Bourse de Commerce), Brukseli (BOZAR), Lyonie (Maison de Lorette), Mediolanie (Oxilia Gallery), Pradze (PONEC Theater). Współpracowała m.in. z Agnieszką Polską (Plan Tysiącletni), Nicolasem Jaarem (Weavings), Sofie Birch (Languoria).

Media:
@antoninawidt
www.linktr.ee/antoninow

____


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn