Inner Ear - mistrzowie free jazzu, znakomity koncert w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.

Inner Ear

W niedzielę 30 października o godzinie 18 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się koncert zespołu Inner Ear, znakomitych improwizatorów, którzy zaprosili publiczność do swojej rozmowy.

Koncert sław free jazzu z Gdańska, Nowego Jorku, Chicago i Sztokholmu, zespół Inner Ear powrócił ze swoją muzyką do Sejn po blisko 9 latach od poprzedniego spotkania.

Pomysłodawcą projektu INNER EAR jest saksofonista i kompozytor Mikołaj Trzaska. Muzyka tego osobliwego kwartetu to nic innego jak kontynuacja tradycji improwizowanego jazzu, poszerzona o świeże spojrzenie muzyków pochodzących z różnych krajów świata. Uwzględniająca zachodzące zmiany historyczne i społeczne.

Główną ideą zespołu jest forma dialogu akustycznych instrumentów. Podczas improwizacji muzycy przyjmują różne rodzaje narracji, od roli akompaniatorów, którzy z poszczególnych fraz budują skomplikowane struktury kompozycyjne aż do roli solistów. Dzięki poszukiwaniom współbrzmień, zatracają się granice pomiędzy brzmieniami instrumentów.