Muzyka Miejsca - koncert - Pijus Džiugas Meižis w Krasnogrudzie, 7 czerwca 2024.

Muzyka Miejsca - koncert - Pijus Džiugas Meižis w Krasnogrudzie, 7 czerwca 2024.

Pracownia Muzyki Miejsca Pogranicza zaprasza na koncert Pijusa Džiugasa Meižisa, który odbędzie się 7 czerwca o godzinie 20:00 w parku przy Dworze Miłosza w Krasnogrudzie (Krasnogruda 14). Wstęp wolny.

Pijus Džiugas Meižis to mieszkający w Wilnie organizator dźwięku i producent muzyki elektroakustycznej, w swojej twórczości kierujący się intuicją i psychoakustyką, czasami halucynacyjną estetyką.

Występuje solowo z syntezatorami, komponuje dla IXOJI, okazjonalnie tworzy audycje w Radiu Wileńskim. Tworzy także wielokanałowe instalacje dźwiękowe i pisze muzykę do różnych dzieł multimedialnych.

https://pijusdziugas.bandcamp.com

instagram.com/pijus_dziugas

__________________

Koncert odbędzie się w ramach cyklu profesjonalnych koncertów nowej muzyki polskiej i europejskiej organizowanych przez młodzieżową pracownię nagrań terenowych "Muzyka Miejsca" w pogranicznych Sejnach. Pracownię tworzą młodzi mieszkańcy Sejneńszczyzny, którzy na co dzień pracują nad sejneńskim fieldrecordingiem. Muzyka Miejsca, goszcząc twórców dźwiękowych, pragnie przygotować mieszkańców okolicy do odbioru eksperymentalnej muzyki niosącej nową opowieść o teraźniejszym świecie, która zabrzmi w ważnych symbolicznie i zarazem ciekawych akustycznie miejscach naszego polsko-litewskiego pogranicza.

_______
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.