27 lipca 2024 (sobota)
godz. 19:00
Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa
LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU
Patrycja Wybrańczyk - perkusistka, miłośniczka grzybobrania i spędzania czasu na łonie natury. Skończyła licencjat na Norweskiej Akademii Muzycznej w Oslo. Obecnie współtworzy m. in. polsko-norweski kwartet PESH, elektroniczne punk-jazzowe trio Ninja Episkopat oraz wielokrotnie nagradzany polsko-ukraiński zespół kobiecy O.N.E. (nominacja do prestiżowej nagrody “FRYDERYK” w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku 2021, Nagroda Specjalna na Krokus Jazz Festival, Wyróżnienie na Ladies Jazz Festival, Grand Prix „Jazz Melomani” nagroda "Nadzieja Roku" za 2020 rok).
Koncertuje regularnie na polskich i europejskich scenach jazzowych, czasami również poza rodzimym kontynentem (występowała m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Uzbekistanie, Festiwalu Jazzowym w Atenach (Grecja), Festiwalu Jazzowym w Winnicy, Lviv Jazz Days (Ukraina), Opus Jazz Club (Węgry), Festiwalu Jazz Jantar, NOSPR (Polska), Copenhagen i Aarhus Jazz Festival (Dania) czy Oslo Jazz Festival (Norwegia)).
Brała również udział w wielu innych projektach muzycznych (np. występ na Oslo Jazz Festival z „Large Ensemble” Pål Nilssen Love’a czy sesja nagraniowa w ramach "Cracow Music Hub" organizowanego przez gitarzystę Szymona Mikę); oraz na pograniczu różnych dziedzin artystycznych (np. współpraca przy spektaklu Marty Ziółek "One Woman Show" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski).
Wraz z Kamilą Drabek prowadzi comiesięczną audycję "Rozmowy Przegrane" w internetowym radiu JAZZKULTURA.
Występuje na scenach jazzowych i alternatywnych, a jej inspiracje pochodzą głównie z muzyki awangardowej, improwizowanej, klasycznej, polskiego folku i szeroko pojętego skandynawskiego jazzu.
Emil Miszk - trębacz, propagator muzyki improwizowanej. Miłośnik szerokiej perspektywy i długiego dystansu. Patrzy na rzeczy pod różnym kątem. Prowadzi bogate życie koncertowe i świetnie odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Jego styl opiera się na starciu dwóch energii - z jednej strony przynależność do tradycji, z drugiej totalna wolność. Jest to efekt współpracy z takimi artystami jak: Markus Stockhausen, John Medeski, John Scofield, Andreas Staier, Leszek Kułakowski, Marcin Masecki, Mitch & Mitch. Współtwórca niezależnego wydawnictwa Alpaka Records. PESH, BLED, Tomasz Chyła Quintet czy kwartet trąbek historycznych Tubicinatores Gedanenses to tylko niektóre z zespołów, w które jest zaangażowany. Lider zespołu Emil Miszk & The Sonic Syndicate, z którym w roku 2019 zdobył najbardziej prestiżową nagrodę środowiska muzycznego w Polsce – nagrodę FRYDERYK w kategorii Jazzowy Debiut Roku za album „Don't Hesitate!”.