Zapraszamy do Białej Synagogi w Sejnach na ostatni już koncert w ramach programu koncertowego Pracowni Muzyki Miejsca. We czwartek, 7 listopada o godzinie 18, w Białej Synagodze w Sejnach usłyszymy kompozycje Aleksandry Słyż, która tworząc skupia się na odnajdywaniu subtelnych połączeń między brzmieniami akustycznymi, a syntetycznymi.
7 listopada 2024 (czwartek)
godz. 18:00
Biała Synagoga w Sejnach
wstęp wolny
Koncert odbędzie się w ramach cyklu profesjonalnych koncertów nowej muzyki polskiej i europejskiej organizowanych przez młodzieżową pracownię nagrań terenowych "Muzyka Miejsca" w Sejnach. Pracownię tworzą młodzi mieszkańcy Sejneńszczyzny, którzy na co dzień pracują nad sejneńskim fieldrecordingiem. Muzyka Miejsca, goszcząc twórców dźwiękowych, pragnie przygotować mieszkańców okolicy do odbioru eksperymentalnej muzyki niosącej nową opowieść o teraźniejszym świecie, która zabrzmi w ważnych symbolicznie i zarazem ciekawych akustycznie miejscach naszego polsko-litewskiego pogranicza.
ALEKSANDRA SŁYŻ - polska kompozytorka i reżyserka dźwięku, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, poznańskiej Akademii Muzycznej oraz Royal College of Music w Sztokholmie. W swoich kompozycjach artystka skupia się na odnajdywaniu subtelnych połączeń między brzmieniami akustycznymi, a syntetycznymi. Podstawę jej procesu twórczego stanowią naturalne systemy strojenia, na bazie których tworzy bogate, powoli rozwijające się w czasie struktury dronowe, które pełne są silnych rezonansów i mikrotonalnych napięć. Drugą, równie ważną częścią praktyk artystycznych Słyż są interaktywne systemy sonifikacyjne. W latach 2017-22 prowadziła badania artystyczne, w trakcie których eksperymentowała z sonifikacjią ruchu/gestu, ludzkimi odruchami proprioceptywnymi oraz różnymi rodzajami interakcji. Prace Słyż prezentowane były do tej pory na najważniejszych międzynarodowych festiwalach muzycznych, a także w wielu prestiżowych przestrzeniach i salach koncertowych, tj.: Rewire Festival; CTM; Aarhus Festival; Unsound; Fiber Festival; NODE; Warszawska Jesień; Kyiv Music Fest; ORF
musikprotokoll; OSA Festival; The Royal Concertgebouw;
Fylkingen; Ancienne Belgique; NOSPR; Kunsthalle Helsinki;
Aarhus Domkirke; Meet Factory Prague; Dom im Berg; Studio
Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego; MONOM czy Kunsthal Gent.
Więcej:
www.aleksandraslyz.com
www.slyzaleksandra.bandcamp.com
www.instagram.com/aleksandra.slyz
www.soundcloud.com/aleksandra_slyz