Inicjatywy społeczeństwa obywatelskiego w zarządzaniu pamięcią o spornych terytoriach - panel online

distermem

Zapraszamy na spotkanie online “Inicjatywy społeczeństwa obywatelskiego w zarządzaniu pamięcią o spornych terytoriach” , które odbędzie się 9 grudnia o godzinie 14 na platformie Zoom.

Rozmowa toczyć się będzie wokół tego, jak organizacje społeczeństwa obywatelskiego radzą sobie z pamięcią o spornych terytoriach w Polsce, Litwie i Armenii. Panel ten dotyczy w szczególności roli kultury i inicjatyw obywatelskich w zarządzaniu pamięcią o terytoriach spornych.

W rozmowie wezmą udział:

  • Egidijus Aleksandravičius - profesor historii i kierownik Instytutu Emigracji Litewskiej Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie na Litwie, prezes zarządu Fundacji Otwarta Litwa
  • Lusine Kharatian - dyrektorka Instytutu Współpracy Międzynarodowej Niemieckiego Stowarzyszenia Edukacji Dorosłych Armenii, zaangażowana w zainicjowany przez DVV projekt pojednania między Armenią a Turcją „Rozmowa ze sobą: edukacja dorosłych i historia mówiona przyczyniająca się do pojednania ormiańsko-tureckiego”
  • Krzysztof Czyżewski - praktyk idei, pisarz, filozof, animator kultury, reżyser teatralny, redaktor, prezes Fundacji Pogranicze

Wydarzeniu przewodniczyć będzie profesor Nina Parish z University of Stirling/DisTerrMem, a panele dyskusyjne poprowadzą członkowie Disputed Territories & Memory (projekt DisTerrMem), po których nastąpi dyskusja z udziałem publiczności.

Wszystkie spotkania są bezpłatne i dostępne dla każdego.

Wystarczy tylko kliknąć w link poniżej:

https://bath-ac-uk.zoom.us/j/94798833050?pwd=SFE0MzNFVjBWeCs0ektxUEd6S2lFdz09

Identyfikator spotkania: 947 9883 3050

Kod dostępu: 116743

DisTerrMem to projekt finansowany przez UE (2019-2024), w którym biorą udział badacze z siedmiu organizacji: University of Bath (Wielka Brytania), Instytutu Wielkiego Księstwa Litewskiego (Litwa), Uniwersytetu Warszawskiego (Polska), Fundacji Pogranicze (Polska), Narodowej Akademii Nauk (Armenia), Educational & Cultural Bridges (Armenia) oraz Forman Christian College University (Pakistan). Zajmujemy się pracą nad pamięcią dotyczącą spornych terytoriów ponad granicami. Projekt uwzględnia rolę społeczeństwa obywatelskiego, praktyków kultury, państw narodowych i organizacji regionalnych w zarządzaniu taką pamięcią. Celem projektu jest opracowanie nowych, innowacyjnych strategii i metod zrozumienia skutecznego zarządzania konkurencyjnymi wspomnieniami w sposób niekonfliktowy w kontekście budowania pokoju.

Więcej informacji o wydarzeniu pod tym linkiem.