Spotkanie z Joanną Miłosz-Piekarską w Krasnogrudzie

Spotkanie autorskie z Joanną Miłosz-Piekarską

W sobotę 15 lipca gościem wieczoru autorskiego w Krasnogrudzie była Joanna Miłosz-Piekarska. Spotkaniu towarzyszy premierowa prezentacja nowego tomu poetki "W Krasnogrudzie i inne wiersze" oraz upamiętnienie w dworze krasnogrudzkim Andrzeja Miłosza, brata Czesława i ojca Joanny. Spotkanie prowadziła Małgorzata Sporek-Czyżewska.

15 lipca 2023, godz. 17.00 Kawiarnia literacka Piosenka o Porcelanie w Krasnogrudzie.

Joanna Miłosz-Piekarska

Urodziła się w Warszawie. Jej rodzicami byli Hanna, z domu Goliszewska, oraz Andrzej Miłosz, brat Czesława; rozwiedli się w 1959 roku. W wieku piętnastu lat wyjechała do matki do Londynu, skąd obie wyemigrowały do Australii. Po kilku latach powróciła, najpierw do Londynu (na dwa lata), a w 1973 roku do Warszawy. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę magisterską poświęciła twórczości Leonarda Cohena. Po studiach pracowała m.in. dla „New York Timesa”. Stan wojenny zastał ją wraz z mężem i roczną córeczką Natalią w Australii, dokąd pojechali w odwiedziny do jej matki. Z obawy przed niepewną sytuacją w kraju zdecydowała się zostać z dzieckiem w Melbourne. Mieszka tam do tej pory, odwiedzając co roku Polskę. W Australii prowadzi renomowaną agencję aktorską JM Agency.
Debiutowała w 1972 roku w miesięczniku „Poezja”. Jest autorką tekstów piosenek i tomów poezji: Czerwony pył (Pogranicze, 2009; zawiera grafiki jej córki Natalii) oraz Wiersze australijskie oraz inne (Pogranicze, 2017). W 2022 roku Państwowy Instytut Wydawniczy wydał jej biografię Wszystkie czasy przeszłe.

Spotkanie autorskie z Joanną Miłosz-Piekarską

W WYDAWNICTWIE POGRANICZE UKAZAŁY SIĘ TRZY TOMY POETYCKIE AUTORKI

Joanna Miłosz-Piekarska „Czerwony pył” (2009) ilustrowany przez jej córkę Natalię.

Joanna Miłosz-Piekarska "Wiersze australijskie oraz inne" (2017), seria Inicjał

Joanna Miłosz-Piekarska "W Krasnogrudzie i inne wiersze" (2023), seria Inicjał
JOANNA MIŁOSZ-PIEKARSKA W KRASNOGRUDZIE PODCZAS PROMOCJI KSIĄŻKI WSPOMNIENIOWEJ.

"Wszystkie czasy przeszłe" zapraszamy do zobaczenia rejestracji spotkania.

W MEDIACH:

„W Krasnogrudzie i inne wiersze” – promocja książki w Pograniczu, czytaj na Wrotach Podlasia.

W Krasnogrudzie i inne wiersze