Ellen Korman Mains - spotkanie autorskie w Krasnogrudzie/ 19 października 2022

Ellen Mains

Zapraszamy na spotkanie autorskie wokół książki Ellen Korman Mains "BUDDA W GETCIE DUCHOWA WĘDRÓWKA W GŁĄB HOLOKAUSTU". Rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski.

19 października (środa) 2022, godz. 17.00. Kawiarnia literacka "Piosenka o Porcelanie" w Krasnogrudzie (wstęp wolny)

Kiedy córka łódzkiej Żydówki ocalałej z Holokaustu przeżywa osobliwe chwile w pociągu jadącym przez Niemcy, jej dotychczasowe życie w Ameryce czeka nagły zwrot. Aby pogodzić podstawową dobroć z niewypowiedzianym cierpieniem zadanym ludziom przez ludzi, Ellen przekracza więzi rodzinne i granice wytyczone przez religie i dociera do głębszej prawdy. W Polsce, kraju przodków, ożywa skostniała bolesna przeszłość rodziny, a wtedy dochodzi do uleczającego spotkania traumy i przebudzenia duchowego.

Ellen Mains

„Budda w getcie to do bólu uczciwa i inspirująca książka. Ellen konfrontuje się z najmroczniejszą otchłanią ludzkich doświadczeń i w sposób nadzwyczaj uczciwy usiłuje znaleźć własną drogę, aby żyć w tym niedoskonałym świecie i choćby odrobinę go naprawić. Jej duchowa ścieżka nie jest moją ścieżką, ale jej uczciwość i autentyczność są dla mnie wielce inspirujące.”

− Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski

„Książka Ellen Korman Mains to osobista opowieść o duchowej podróży w poszukiwaniu tożsamości. To także poruszająca refleksja o istocie człowieczeństwa w obliczu nietolerancji, przemocy, ludobójstwa. Żydzi, chrześcijanie, buddyści – najpierw jesteśmy ludźmi. . .  Szacunek dla odmienności, solidarność, troska i współodczuwanie to wartości, które zawsze będą aktualne. O tym właśnie jest ta książka.”

− Rafał Pankowski, profesor Collegium Civitas, współzałożyciel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”

„Budda w getcie to przejmująca opowieść o tym, że nawet Holocaust nie mógł stać się ostatecznym rozwiązaniem tego, co zostało powiązane i co dalej się splata w obcowaniu żywych i umarłych.”

− Krzysztof Czyżewski, Autor "W stronę Xenopolis"

19 października (środa) 2022, godz. 17.00
Kawiarnia Literacka Piosenka o Porcelanie w Krasnogrudzie