Krzysztof Meissner rozmawia z Jerzym Sosnowskim

1 sierpnia 2023 / Krzysztof A. Meissner

1 sierpnia 2023 - spotkanie autorskie z Krzysztofem A. Meissnerem "Fizyk w jaskini światów". O fizyce, o jej związku z życiem i o możliwych konsekwencjach światopoglądowych współczesnej nauki. Rozmawia Jerzy Sosnowski. Kawiarnia literacka "Piosenka o Porcelanie" w Krasnogrudzie.

Krzysztof Meissner profesor nauk fizycznych, specjalista w zakresie teorii cząstek elementarnych, nauczyciel akademicki w Instytucie Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego.

O KSIĄŻCE

"Fizyka nie jest nauką tajemną, ale potrzebne do jej zgłębienia narzędzia matematyczne utrudniają laikom zrozumienie, czym zajmują się dzisiaj fizycy. Wybitny uczony, profesor Krzysztof Meissner, zgodził się na serię rozmów z humanistą, którego intryguje świat, jaki wyłonił się z odkryć naukowych ostatnich 120 lat. Przystępnie opowiedział mi o teorii względności Einsteina, o dziwacznych właściwościach kwantów, o przeszłości i przyszłości Wszechświata i o tym, co – jego zdaniem – wynika z tego wszystkiego dla kwestii światopoglądowych. Czy religia i wiedza naukowa starły się w nieuniknionym konflikcie? A wreszcie – skąd wzięła się jego fascynacja fizyką, jaki w tym udział miała rodzina, wychowanie, szkoła? Te spotkania były dla mnie wielką przygodą – mam nadzieję, że będą także dla Czytelników tej książki."
Jerzy Sosnowski