TONY JUDT LECTURE / Timothy Snyder 2019

Kawiarnia „Piosenka o Porcelanie”: TONY JUDT LECTURE

Wykład w rocznicę śmierci wybitnego historyka wygłosi Timothy Snyder; wprowadzenie Krzysztof Czyżewski. Dwór Miłosza, Krasnogruda, 6 sierpnia 2019.

TONY JUDT LECTURE - wykład w rocznicę śmierci historyka
Wykład: Timothy Snyder
Wprowadzenie: Krzysztof Czyżewski 
6 sierpnia 2019
godzina 18.00
Dwór Miłosza w Krasnogrudzie
Wstęp wolny

Tony Judt - wybitny, przedwcześnie zmarły historyk i intelektualista zaangażowany w sprawy publiczne, autor monumentalnej pracy „Powojnie. Historia Europy od roku 1945” i dwunastu innych książek. Przez wiele lat prowadził Remarque Forum, jedyną w swoim rodzaju platformę dialogu między Europą i Ameryką, która inspirowała i burzyła spokój bardzo wielu intelektualistów, działaczy społecznych, pisarzy, naukowców i polityków.

Timothy D. Snyder (ur. 1969) – amerykański historyk, profesor Yale University, specjalista historii nowożytnego nacjonalizmu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej. Współpracował z uniwersytetami w Paryżu, Wiedniu, Warszawie, Pradze i Harvard University. Laureat nagrody Pro historia Polonorum oraz nagrody literackiej Amerykańskiej Akademii Sztuki i Literatury. Jest m.in. autorem cenionej pracy The Reconstruction of Nations: Poland, Ukraine, Lithuania, Belarus, 1569-1999 (Rekonstrukcja narodów: Polska, Ukraina, Litwa i Białoruś, 1569-1999, wydanej przez Fundację Pogranicze w roku 2006), w której stara się prześledzić ewolucję świadomości narodowych w I Rzeczypospolitej i na jej ziemiach aż do naszych czasów.

Timothy Snyder w Pograniczu