Olivia Judson i Alexandre Courtiol / 7 sierpnia 2022

Olivia Judson i alexandre courtiol 7 VIII 2022 zaproszenie  jpg

Olivia Judson i Alexandre Courtiol „Dokąd prowadzi nas energia życia?”. Spotkanie prowadzi Krzysztof Czyżewski.
7 sierpnia (niedziela) 2022, godz. 18.00, Kawiarnia „Piosenka o porcelanie” w Krasnogrudzie

Wstęp wolny. Zapraszamy

Olivia P. Judson jest biolożką ewolucyjną i pisarką naukową. Jest absolwentką Oxfordu, dziennikarką, autorką artykułów naukowych i popularyzatorskich, drukowanych w takich pismach jak: "Science", "Nature", "The Economist", "The Times", "The Guardian", "National Geographic" i wielu innych. Pracuje naukowo w londyńskim Imperial College.

Alexandre Courtiol naukowiec, biolog ewolucyjny wykształcony w Montpellier we Francji, gdzie uzyskał tytuł doktora (2009). Od 2012 roku pracuję w Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research w Berlinie (IZW ), jako starszy badacz. Kieruje "Działem Modelowania Ewolucji Historii Życia".

Celem jego badań jest zrozumienie ewolucji zachowań i cech historii życia u ludzi i innych organizmów. Głównie związki pomiędzy doborem partnera a selekcją seksualną oraz zmiany ewolucyjne u ludzi współczesnych. W szczególności rozwija i stosuje metody pozwalające na ilościowe badanie różnic międzyosobniczych. Pracuje również jako statystyk i zajmuje się doradztwem i nauczaniem w zakresie różnych podejść statystycznych.