Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa

Staraniem i siłami młodych z Orkiestry Klezmerskiej powstała w budynku dawnej jesziwy klubokawiarnia „Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa”. Było to przede wszystkim miejsce spotkań, gdzie po koncertach Orkiestry Klezmerskiej gromadziła się publiczność pragnąca kontynuować muzyczny wieczór. Przy stolikach, przy kawie i herbacie rodziły się nieraz muzyczne pogwarki z improwizacjami rozpisanymi na wiele instrumentów. Głównym jednak nurtem działania „Spółdzielni Jazzowej” były koncerty różnych formacji muzycznych. Na scenie spółdzielnianej gościło do tej pory wiele zespołów jazzowych, m.in.: Asocjacja Hagaw, Marcin Olak Trio, Pink Freud, Horny Trees, Shofar, Blues Fellows, Stryjo, Mizrachi, Nefesh, Ha-Tichona. Słyszeliśmy jazzowe improwizacje w oryginalny sposób łączone z kameralistyką, świadkowaliśmy odważnym poszukiwaniom, intrygowały nas i porywały szalone improwizacje wzbogacane przez nowoczesne, elektroniczne brzmienia.

Tego lata chcemy kontynuować program prezentacji najciekawszych zjawisk muzyki eksperymentalnej i jazzowej. Chcemy oddać głos zarówno zespołom istotnie obecnym w życiu muzycznym, jak i dopiero poszukującym własnej, muzycznej drogi.

Koncerty odbywać się będą w środy i piątki, począwszy od 14 lipca do 13 sierpnia.

Spółdzielnia otwarta będzie w każdy dzień oprócz poniedziałku od godziny 12.00 do... dopokąd starczy sił muzykom. W Spółdzielni będzie można napić się nie najgorszej kawy i obejrzeć zapisy najwybitniejszych koncertów, jakie zdarzyły się „w kosmosie jazzu” na przestrzeni ostatnich dziesiątków lat.

Czynne codziennie oprócz poniedziałków od godz. 12.00

Koncerty w ramach programu „Spółdzielni Jazzowej” zaczynają się o godz. 20.00
bilety: 20 zł, 15 zł (ulgowy)