O!PLA - trwa festiwal animacji w Sejnach.

O!pla, prezentacje 8 kwietnia 2024

Od poniedziałku 8 kwietnia trwa w Białej Synagodze w Sejnach festiwal polskiej animacji dla dzieci i młodzieży.

Niemal codziennie pokazy są prezentowane dla szkół publicznych i niepublicznych z Sejn i okolic.

Zapraszamy do obejrzenie galerii fotografii, gdzie prezentujemy codzienny raport z projekcji i głosowania.

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych i średnich z Sejn i okolic będą uczestniczyli w przeglądzie polskiej animacji O!PLA 2024. Biała Synagoga znów będzie przestrzenią kina. W tym roku take do konkursu festiwalowego pod hasłem "dzieci mają głos" zapraszamy wszystkich uczestników projekcji.

W programie uczestniczyć będzie grupa przedszkolna od 3 do 6 latków, grupa wczesnoszkolna w wieku 7-11 lat i grupa szkolna od 12 do 15 lat. Najstarsi uczestnicy będa zaproszeni do obejrzenia filmów pod hasłem "historia bez histerii".

Zapraszamy!

Z materiałów organizatora:

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim odzyskiwaniem kontaktu i (od)budową relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu dziesięciu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.

Strona internetowa organizatora.

Spot festiwalowy.