Opowieści o Świętych Drzewach - nowy program Pracowni Animacji Filmowej.

10459110_10152587309654195_2253759169693853155_n

Rozpoczynamy kolejną sejneńską przygodę. Młodzi ludzie z rodzicami, dziadkami pochylą się nad opowieścią związaną z naturą i jej obecnością w życiu mieszkańców regionu.

Będą to interaktywne warsztaty – dziennikarskie, literackie, plastyczne, filmowe, muzyczne, których celem będzie zebranie opowieści o roli natury w życiu mieszkańców miasteczka wywodzących się z różnych tradycji kulturowych. Święte drzewa dla Litwinów, zioła z mocą leczniczą zbierane przez starowierskie kobiety, wianki "Słoneczka" wite na Matki Boskiej Zielnej, rzeka Marycha i legendy o jej powstaniu, legendy o bocianach wypijających krowom mleko i wiele innych historii stanie się kanwą do stworzenia Wielkiej Księgi Opowieści Przyrodniczej oraz przygotowaniu scenariuszy do 10 małych rodzinnych opowieści filmowych metodą animacji poklatkowej prezentujących te niezwykłe historie. Będziemy na bieżąco dzielić się z Państwem naszą pracą!

Program realizowany jest przez Fundację Pogranicze w partnerstwie z Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.