1,5%

Drodzy Przyjaciele, Sąsiedzi, Goście! Serdecznie prosimy o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Fundacji Pogranicze i Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.

Drodzy przyjaciele!

Jako Pogranicze już od ponad 30 lat działamy w Sejnach i Krasnogrudzie, nie zapominając także o świecie i od początku angażując się w działania międzynarodowe. Nasza praca przebiega wielowątkowo: to zbieranie historii i ocalanie pamięci ludzi, którzy tu mieszkają, przywoływanie świata, którego już nie ma - co roku Biała Synagoga w Sejnach rozbrzmiewa muzyką żydowską graną przez Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego, w której skład wchodzą młodzi ludzie z Sejn i okolic, to Wydawnictwo, które publikuje, jak głęboko wierzymy, najpiękniejsze książki z Europy Środkowej, praca z dziećmi i młodzieżą - Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza, Pracownia Gucia Zaczarowanego, i z najstarszymi mieszkańcami naszego regionu w ramach Sejneńskiej Akademii Artystycznej, czy Silva Rerum. Ponad sto filmów animowanych składających się na Kolekcję Filmową Opowieści Pogranicza, które opowiadają o bogatym, wielokulturowym dziedzictwie naszego małego centrum świata i Kroniki Sejneńskie - spektakl tworzony przez młodych ludzi już od 25 lat. To także Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, stary dwór, w którym młodzieńcze lata spędzał Czesław Miłosz, a który dziś staje się przestrzenią dla Akademii Budowniczych Mostów, seminariów, spotkań autorskich, pracy artystycznej, rezydencji (w ostatnim czasie szczególnie artystów z Ukrainy i Białorusi) i czułej opieki nad otaczającą nas przyrodą.

Żadne z tych działań nie miałoby sensu gdyby nie Wy - przyjaciele, mentorzy i goście, którzy wspierając nas od lat sprawiacie, że to, co wydawało się niemożliwe staje się rzeczywistością.

Pracy do wykonania wciąż jest ogrom, a marzenia nigdy się nie kończą, dlatego też zwracamy się dziś z prośbą o wsparcie naszej instytucji poprzez przekazanie 1,5% podatku na realizację naszych działań i obiecujemy, że każdą złotówkę wydamy na tworzenie rzeczy zarówno ważnych i pięknych, tak dobrze, jak tylko będziemy potrafili.Jak można przekazać 1,5% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze?

Każda osoba, która płaci podatek dochodowy od osób fizycznych może przekazać 1,5% swojego podatku nie do skarbu państwa, lecz wspierając wybrane przez siebie Organizacje Pożytku Publicznego (OPP). 

Fundacja Pogranicze jest jedną z takich organizacji działającą w sferze dialogu międzykulturowego oraz kultury.

By przekazać 1,5% podatku wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym: 
- Pełną nazwę: FUNDACJA POGRANICZE 
- Numer KRS: 0000178248 
- Obliczoną równowartość 1% podatku należnego 

  • Lub, rozliczając się przez Internet, wybrać Fundację Pogranicze z listy dostępnych podmiotów.

Informacje o Fundacji: 

pełna nazwa - FUNDACJA POGRANICZE 
status prawny - FUNDACJA, ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO   
numer KRS - 0000178248 
konto bankowe - BANK PEKAO SA O/SUWAŁKI 
konto: 35124058911111001028923522 

kontakt 

adres: Piłsudskiego 37, 16-500 Sejny 
tel./fax (87) 5650369 

e-mail: pogranicze@pogranicze.sejny.pl 
godziny otwarcia biura: 9:00-17:00 
organ upoważniony do reprezentacji - ZARZĄD 
rozpoczęcie działalności nieformalnej - ROK 1990 
pierwsza rejestracja sądowa - 05.06.1990, SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU 
rejestracja w KRS - 13.11.2003, SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU 
uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego - 17.11.2009, SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU 
Wpis w bazie ngo.pl - 7048 
Baza sprawozdań Organizacji Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - 294296