Kultura na uchodźstwie - dni solidarności z Białorusią w Willi Decjusza w Krakowie

Kultura na uchodźctwie

Wydawnictwo Pogranicze bierze udział w wydarzeniu "Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza", które odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2023 w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na kiermasz książki polsko-białoruskiej, podczas którego będą mogli Państwo kupić wydane przez nas książki białoruskich autorów i autorek.

Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza to wydarzenie artystyczno-literackie, z szerokim gronem uczestników i gości z Polski i Białorusi. Podczas dwudniowego festiwalu planujemy m.in. otwarcie wystawy fotografii "Zaręczyny z Morzem" autorstwa białoruskiej artystki Marii Eleny Bonet, koncert ETNO-ZEPOŁU, spotkania literackie z przedstawicielami białoruskiej wolnej kultury – Uładzimirem Niaklajeuem, Uładzimirem Arłowem, Hanną Jankutą, a także debatę m.in. z udziałem przedstawicieli polskiego i białoruskiego PEN Clubu, oraz prezentację książki o Alesiu Bialackim - laureacie Pokojowej Nagrody Nobla, połączone z akcją solidarności z więźniami sumienia w Białorusi.

Gościem honorowym wydarzenia będzie Swiatłana Cichanouska – liderka białoruskiej opozycji demokratycznej, kandydatka na prezydenta Białorusi w wyborach prezydenckich w 2020 roku,  którą w marcu 2023 roku białoruski sąd skazał zaocznie na 15 lat więzienia.

W  czasie trwania wydarzenia w Willi Decjusza będzie odbywał się również kiermasz książki polsko-białoruskiej, na którym będzie można kupić  książki białoruskich autorów i autorek zarówno w oryginale jak i w polskich tłumaczeniach, publikowane przez niezależne oficyny białoruskie oraz wydawców polskich, a także książki dotyczące Białorusi.

Pełny program dostępny pod linkiem:
https://willadecjusza.pl/aktualnosci/kultura-na-uchodzstwie-2

Kultura na uchodźctwie