17 marca w Pracowni Motyla w Podróży razem z grupą ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sejnach świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka!
Chcieliśmy poinformować, że Pracownia Myśli Wpadających w Ucho ciągle intensywnie pracuje. Nasze obie grupy (Krasnowo i Sejny) stale spotykają się raz w tygodniu by pisać teksty i komponować swoją muzykę. Nie za często dajemy znać o naszej pracy, ale dziś musimy się trochę pochwalić i podzielić naszą radością.
Wczoraj, 10 marca, w Pracowni Motyla w Podróży uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sejnach razem z Magdaleną Barszcz zaczęli tworzyć nowy utwór. Chcemy w nim opowiedzieć o tym, co dla nas ważne – w sposób, który jest jednocześnie refleksyjny i dowcipny.
Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii z podsumowania programu Rodzinny Sekretnik.
Już w piątek w Białej Synagodze zajrzymy do Rodzinnego Sekretnika!
W grudniu odbyły się spotkania podsumowujące dla rodzin biorących udział w projekcie.
Jak co wtorek, tak i 1 kwietnia mieliśmy czas na Zabawy z Muzyką w świetlicy Zustricz dla dzieci z Przedszkole Miejskie im.Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach.
To były zajęcia w nastroju wiosennym.
Przedszkolaki z grupy Krówki barwiły dziś filtry do kawy i wykonywały barwne monotypie.
Książka jest rezultatem całorocznej pracy dzieci, ze szkół podstawowych z Gib, Sejn, Krasnowa, biorących udział w warsztatach Pracowni Przyrodniczej w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
Celem dzisiejszych zajęć było zrobienie zdjęcia jeziora Hołny i parku z lotu ptaka.
Niektóre ze stacji gry terenowej będą krótkimi opowieściami z towarzysząca animacją zrobioną na podstawie archiwalnych zdjęć dawnych mieszkańców dworu - rodziny Kunatów.
Jak w każdą środę, pracownię Gucio Zaczarowany odwiedziła klasa III ze Szkoły Podstawowej w Poćkunach, wraz ze swoją panią wychowawczynią.
Jak w każdą środę, do Krasnogrudy przyjechała klasa III ze szkoły w Poćkunach, wraz ze swoją wychowawczynią
Tym razem powstały papierowe laleczki - każde dziecko miało własny pomysł na swoją lalkę, oraz maski z papier-mache.
Grudzień to ostatni miesiąc trwającego od czerwca stypendium, którerealizowała pod okiem mistrzyni Anastazji Sidor Urszula Wasilewska.
Stypendystka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie Urszula Wasilewska skończyła etap nauki tkania krajki z wybieranym wzorem.
W ramach otrzymanego stypendium z Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie Urszula Wasilewska kontynuuje naukę wykonywania krajki metodą tzw. wybieranego wzoru.
EWiosenne spotkanie, jak zwykle w każdą sobotę w świetlicy Zustricz.
Wczoraj (15.02.25) nasze grupy – młodsza i starsza – przygotowywały się do zbliżającego się Dnia Kota, który już w poniedziałek!
Wczorajsze zajęcia (4.01.25) w naszej Pracowni Sztuki były niesamowite! Zainspirowaliśmy się pierwszym śniegiem i zimową atmosferą.
Drodzy Państwo! Z radością chcieliśmy podzielić się z Wami informacją o kolejnych ważnych wydarzeniach, które się odbyły pod naszym wspólnym niebem!
15 marca, 2024 roku, czyli nasza ostatnia sobota w Krasnogrudzie znów pod znakiem słońca, księżyca i gwiazd. Najmłodsi uczestnicy programu ,,Wszyscy śnimy pod jednym dachem", postawili kolejny mały krok w stronę naszych przygotowań do spektaklu.
W dzień kobiet, 8 marca 2025 roku, najmłodsza grupa programu ,,Wszyscy śnimy pod jednym dachem" kontynuowała wątki kosmiczne pod gołym niebem.
Wystawa 8 cykli graficznych z lat 2003 - 2010. Dom Pogranicza
LIPIEC - SIERPIEŃ CZYNNA OD WTORKU DO SOBOTY, GODZ. 10.00 - 17.00.
lato 2021, Biała Synagoga
Autorem wystawy jest Wiesław Szumiński
24 października 2024 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku zorganizowano Dzień Digitalizacji z udziałem przedstawicieli różnych instytucji z miasta i regionu, partnerów konsorcjum Podlaskiej Biblioteki Cyfrowej oraz przedstawicieli wszystkich instytucji współpracujących, w tym bibliotek Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego czy Muzeum Podlaskiego.
29.09 -1.10. 2023 - V Kongres Archiwów Społecznych "Historia na głosy" w Lublinie Bożena Szroeder 1 października o godz. 10.00 podczas prezentacji projektów artystycznych i kulturalnych opowie o "Kronikach Sejneńskich" oraz o godz. 14.30 poprowadzi warsztaty "O pracy nad pamięcią".
30 maja 2023 - relacja na stronie internetowej Centrum Archiwistyki Społecznej
4 marca 2020 - wyjazd do Żelazowej Woli
17 grudnia 2019
11-12 grudnia 2019. Biała Synagoga - Spółdzielnia Jazzowa
27.09.2023 Dwór Miłosza w Krasnogrudzie gościł 50 osobową grupę ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Wodzie.
W dniach 21.09, 22.09 oraz 25.09 Dwór Miłosza oraz Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odwiedziły dzieci oraz młodzież ze szkoły podstawowej Let's Talk w Augustowie.
11 -12 października 2022 - grupa 60 uczniów II klasy LO i 5 nauczycieli z Akademeia High School Warszawa uczestniczyło w warsztatach w Sejnach i Krasnogrudzie.
28 maja 2022 - udział Pracowni Głebokiej Pieśni w przeglądzie chórów. Chór "Sąsiedzi" prowadzony jest przez Wojciecha Szroedera.
18 maja 2019
Środa 28 listopada 2018, godzina 17.00 - w dworze w Krasnogrudzie ZADUSZKI SĄSIEDZKIE.
Prowadzone przez Krzysztofa Czyżewskiego seminaria i wykłady w ramach "Pracowni słowa i opowieści" miały charakter spotkań z historią rodzinną uczestników Pracowni.
Podróż do Gruzji w ramach spotkań warsztatowych "Pracowni słowa i opowieści" prowadzonej przez Krzysztofa Czyżewskiego.
Podczas spotkania uczestnicy pracowni obejrzeli film "Niewidzialny Most" dokumentujący działania Wioski Budowniczych Mostów (lato 2015) i „Misterium Mostu” (22 sierpnia 2015) zrealizowany przez Kubę Kossaka. Zapoznali się także z relacją z wystawy "Niewidzialny most" prezentowaną przez Pogranicze w Trieście (luty 2016).
Zachęcamy do udziału w zajęciach dla przedszkolaków, które odbywają się w Dworze Miłosza w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
Zapraszamy do zapoznania się i korzystania z warsztatów prowadzonych w edukacyjno-artystycznych Pracowniach Pogranicza w Sejnach i Krasnogrudzie