Pracownia Motyla w Podróży wystąpiła na pikniku rodzinnym w Suwałkach

Pracownia Motyla w Podróży - piknik rodzinny w Suwałkach - 29.05.2024

W środę 29 maja w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach odbył się piknik rodzinny podczas którego uczniowie szkoły prezentowali swoje umiejętności artystyczne w przeglądzie "Moja pasja, mój talent". Pracownia Motyla w Podróży prowadzona przez Magdalenę Barszcz również zaprezentowała się w tym dniu z performansem muzycznym "W dżungli dźwięków, czyli o czym śni lew".

Nasz występ składał się z kilku elementów; była nagrana przez nas ścieżka dźwiękowa przedstawiająca różne odgłosy zwierząt zamieszkujących dżunglę i sawannę, były ogromne kolorowe zwierzęta, które przygotowaliśmy podczas warsztatów plastycznych, a także ruch, czyli choreografia, którą opracowaliśmy do muzyki.
Wszystkie odgłosy do ścieżki dźwiękowej wymyślone i wykonane zostały wyłącznie przez uczestników pracowni. Razem z Mikołajem Pohlem stworzyliśmy w szkole studio nagraniowe, aby wszystko zarejestrować i zmontować, tworząc pełnowymiarowy utwór. Warsztaty plastyczne w naszej pracowni poprowadziła Dorota Janczewska, która pomogła naszym zwierzętom nabrać formy i kształtów. Następnie malowaliśmy je tak, jak tylko podpowiadała nam wyobraźnia; jest zebra w fioletowe pasy i bawół z kolorowymi rogami, a także ogromny słoń w kropki. Ależ było wesoło i kolorowo!

Jesteśmy również ogromnie wdzięczni panu Edwardowi, który postawił nasze zwierzątka do pionu - tworząc listwy i konstrukcje, które je podtrzymywały i który miał cierpliwość, aby naprawiać uszkodzone elementy po każdej próbie. Rozmiar niektórych zwierząt zdecydowanie przekroczył nasze wyobrażenia i wcale nie była łatwo dźwigać słonia, lwa czy żyrafę! Jednak daliśmy radę i wszystkie zwierzęta dotrwały do środowego występu, na którym zaprezentowały się w barwnym tańcu przy dźwiękach muzyki, która przeniosła naszych słuchaczy do najdalszych zakątków Afryki.

Serdeczne podziękowania dla Joanna Barmuta i Agnieszka Malczewska, wychowawczyń klas biorących udział w projekcie, które dzielnie wspierały nas w całym procesie, a także dla pani Eli, pani Izy, pani Elizy, które wspierały nas na próbach i podczas występu.

Relacja fotograficzna: Staszek Czyżewski

Link do naszej ścieżki dźwiękowej: https://www.youtube.com/watch?v=GJ_Q5oixltA

Miłego słuchania!