Muzyczny występ na oficjalne otwarcie Pracowni Motyla w Podróży

Muzyczny występ na oficjalne otwarcie Pracowni Motyla w Podróży / 22 .11.2023

W środę, 22 listopada, odbyło się oficjalne otwarcie pracowni Motyla w Podróży działającej od połowy września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Suwałkach.

Nową pracownię otworzyliśmy muzycznym występem, który z uczniami dwóch klas 7au i 2PA przygotowała Magdalena Barszcz oraz pochodząca z Korei, artystka gościnna Da Hye Yang.
Utwór, który zaprezentowaliśmy podczas występu, był muzyczną opowieścią o łodzi i podróży przez ocean rzeczy odległych i bliskich. Aby wykreować pejzaż dźwiękowy używaliśmy historii z naszych domów, dzieliliśmy się - imionami, ukochanymi przedmiotami, wspomnieniami. Był śpiew Koreańskich wioślarzy, improwizacje głosowe, gra na instrumentach tych znanych oraz mniej oczywistych np. na syntezatorze, piłce, kościach do gry i zegarku. Atmosfera, którą udało się stworzyć podczas występu, była absolutnie magiczna, a muzyka zabrała słuchających nas rodziców i nauczycieli w podróż łodzią razem z nami.

Dziękujemy serdecznie wychowawczyniom klas - Joannie Barmucie i Agnieszce Malczewskiej, które wspierały nas w całym procesie, angażując się nie tylko w organizację wydarzenia, ale również biorąc czynny artystyczny udział w powstałym utworze.

fot. Agata Wasilewska