"Tkaniny. Rzeźby. Obiekty" - wystawa Małgorzaty Dmitruk w galerii Domu Pogranicza

Wystawa Małgorzaty Dmitruk, wiosna-jesień 2023

W sobotę, 18 marca o godzinie 17 w Galerii Domu Pogranicza odbył się wernisaż prac Małgorzaty Dmitruk pod tytułem "Tkaniny. Rzeźby. Obiekty".

Jest to już kolejna wystawa artystki w Sejnach. Tym razem Małgorzata Dmitruk prezentuje między innymi swoje unikatowe, słynne rzeźby-swetry, które niedawno wróciły z podróży zagranicznej. Prace te zawierają nie tylko osobiste historie, ale także przekaz uniwersalny dotyczący życia, śmierci, czasu.

MAŁGORZATA DMITRUK (ur.1974) - zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, tkaniną unikatową, ilustracją. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku na Białorusi w eksperymentalnej pracowni prowadzonej przez Dmitrija Vasileviča Malatkova oraz na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Władysława Winieckiego.

Twórczość Małgorzaty Dmitruk wyrasta z silnego zakorzenienia w lokalnej kulturze i obyczaju rodzinnego Podlasia, Białostocczyzny, pogranicza polsko-białoruskiego. Z rodzimości i rodzinności. Dotyczy to zarówno wątków tematycznych jej prac, jak i ich formy. To, co nieustająco inspiruje artystkę, to przenikanie się obszarów różnych kultur ("tutejszych" i "tamtejszych"), krzyżowanie się i dopełnianie różnych gatunków aktywności twórczej.

fot. Agata Wasilewska, Wiesław Szumiński, Stanisław Czyżewski

Małgorzata Dmitruk - tkaniny, rzeźby, obiekty - wystawa w Domu Pogranicza, 2023 r.

Wystawę można oglądać w Galerii Domu Pogranicza od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15. Wystawa będzie dostępna do jesieni. Wstęp wolny.