Opowieści Pogranicza w Gruzji

plakat gruzja5

Wraz z początkiem września, nasz zespół wyruszył w podróż do Gruzji w ramach projektu Opowieści o Współistnieniu - Festiwal Pogranicza w Gruzji.

Na pogranicze kaukaskie z pogranicza sejneńskiego zawieźliśmy ze sobą muzykę graną przez Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego pod opieką twórcy Orkiestry - Wojciecha Szroedera, opowieści naszych sąsiadów czule zapakowane przez Kroniki Sejneńskie i wykłady, które na miejscu wygłosili Małgorzata Sporek-Czyżewska i Krzysztof Czyżewski.

Odbyła się tam seria koncertów, między innymi w Ogrodzie Botanicznym w Tbilisi, czy w Art Palace of Georgia.

Poza opowiadaniem sejneńskich historii i dzieleniem się pieśniami na żywo, Bożena Szroeder- twórczyni Kolekcji Filmowej Opowieści Pogranicza, zaprezentowała w ramach International Animation Film Festival “Nikozi” wybrane filmy z 9 powstałych kolekcji.

Kolejnym świętem, które czekało nas na miejscu była premiera gruzińskiego tłumaczenia książki "Małe Centrum Świata" Krzysztofa Czyżewskiego, która raduje nas tym bardziej, że literatura gruzińska od wielu lat zajmuje ważne miejsce w naszym Wydawnictwo "Pogranicze".

Bardzo się cieszymy wszystkimi spotkaniami i dzielimy się z Państwem wrażeniami, obrazami oraz dźwiękami - tutaj, na profilu Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, a przede wszystkim na stronie Opowieści o Współistnieniu. Niewidzialny Most.