Opowieści o współistnieniu w Gruzji - dzień 1

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Gruzji 1

Dziś pierwszy dzień naszej wyprawy do Gruzji.

Właśnie trwa wykład, w którym Krzysztof Czyżewski opowiada o micie Medei i jego znaczeniu dla idei pogranicza, a przed nim Małgorzata Sporek-Czyzewska przedstawiła gruzińskim muzealnikom przestrzeń i codzienną pracę, jaką wykonujemy w Dworze Miłosza w Krasnogrudzie.

Wszystko to w Art Palace of Georgia, który wcześniej zwiedziła Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Słuchaliśmy opowieści o miłości Konstantina i Agrypiny, która leży u fundamentów tego miejsca, oglądaliśmy suknie i klejnoty królowej Tamary, a ze ścian zerkali na nas pierwsi gruzińscy reżyserzy teatralni, malarze i dramatopisarze.

Jutro o godzinie 19:00 w City Theatre Kroniki Sejneńskie zagrają spektakl i opowiedzą historie, które ze sobą przywiozą, a wcześniej zaprezentują w Art Palace of Georgia Kolekcję Filmową Opowieści Pogranicza.

Tymczasem Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego wyrusza do Nikozji, gdzie w ramach International Animation Film Festival “Nikozi” poprowadzą warsztaty muzyczne, a o godzinie 16:30 zagrają koncert.

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Gruzji 2

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Gruzji 3

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Gruzji 4

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Gruzji 5

Małgorzata Sporek-Czyżewska w Gruzji 1

Krzysztof Czyżewski w Gruzji 1

fot. Piotr Myszczyński