Opowieści o Współistnieniu. Festiwal Pogranicza w Gruzji - materiał podsumowujący program

Opowieści o Współistnieniu. Festiwal Pogranicza w Gruzji

Przedstawiamy film podsumowujący program "Opowieści o Współistnieniu. Festiwal Pogranicza w Gruzji", który realizowany był przez Pogranicze w latach 2021-2022.

Przedstawiamy film podsumowujący program "Opowieści o Współistnieniu. Festiwal Pogranicza w Gruzji”. W ramach programu odbył się cykl prezentacji wyjątkowego warsztatu praktyk edukacyjno-artystycznych wypracowanego przez zespól Sejneńskiego Pogranicza, których głównym celem było podzielenie się doświadczeniem w pracy artystycznej i edukacyjnej w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu i aktywizacji społeczności lokalnej oraz zainspirowanie lokalnego środowiska do podjęcia podobnych działań, a także nawiązanie długofalowej współpracy z instytucjami w Gruzji.

Film jest podsumowaniem podróży go Gruzji, która odbyła się w ramach programu w dniach 2 - 11 września 2022 roku.


Z Sejn i Krasnogrudy jechaliśmy wraz z naszą muzyką i opowieścią do Tbilisi, Nikozi, Kutaisi i Zugdidi, innego pogranicza światów, miejsca wyjątkowego dla naszej pracy - źródła mitów, którymi staramy się opiekować na naszym pograniczu, wciąż na nowo je przywołując, mitów, które wyznaczają nam ścieżki pracy i zadomowienia.

Podróż do Gruzji, do mitycznej Kolchidy, prowadziła nas ku spotkaniu, ku Opowieści o Współistnieniu, ku możliwości kolejnej mapy, którą rysuje Małe Centrum Świata.


realizacja filmowa: Staszek Czyżewski, Piotr Myszczyński, Piotr Szroeder, Agata Wasilewska