19 lutego w Białej Synagodze odbył się spektakl Teatru Migro z Krakowa pt. "Echa"

Teatr Migro

19 lutego, godz. 18.00 Biała Synagoga w Sejnach, wstęp wolny

Spektakl bez słów, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich.

Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Odwołuje się do wspomnień, ale również pamięci przyszłych pokoleń.

Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań. Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina. Natomiast muzyka, złożona m. in. z regionalnych pieśni, pomoże nam poznać inne języki, dźwięki oraz słowa modlitw.

Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

Czas trwania: 40 minut
Wstęp wolny

Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska

Choreografia: Natalia Iwaniec

Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech/Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Premiera: 13 listopada 2021

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska. Program OFF Polska realizowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.