Spektakl "Tkaczka Chmur" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w Białej Synagodze, 1 maja 2023.

Tkaczka Chmur - Katarzyna Jackowska - Enemuo, Biała Synagoga, 1 maja 2023

Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci od lat 6 z opiekunami i dorosłych na spektakl teatralny "TKACZKA CHMUR" Katarzyny Jackowskiej - Enemuo, 1 maja, poniedziałek, Biała Synagoga, godz. 14.00, wstęp wolny.

O SPEKTAKLU:
W pałacu Słońca, na samiuśkim końcu świata mieszkają Trzy Zorze – trzy siostry prządki – które przędą, układają i przecinają złote nici ludzkiego losu. I kiedy rodzi się dziecko, Zorze przychodzą, przynoszą nić jego losu i każdemu dziecku dają jakiś dar. Tak zaczyna się opowieść o niezwykłych przygodach dwójki rodzeństwa. O miłości, odwadze, bliskości i zaufaniu – do siebie i do świata. O znajdowaniu własnych, najlepszych sposobów na radzenie sobie z tym, co trudne. Baśń w delikatny, obrazowy sposób wprowadza widzów w temat spotkania z tym, co nieuchronne: chorobą, śmiercią i towarzyszącym im trudnym emocjom. Opowieści towarzyszy żywa muzyka, wspólne śpiewanie, a nawet tańce.

Napisana na podstawie tego spektaklu książka "Tkaczka Chmur" (wyd. Albus 2021, ilustracje: Marianna Sztyma) otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy, jest też laureatką plebiscytu blogerów Lokomotywa w 2022 roku. Na jej podstawie w katowickim teatrze Ateneum powstał spektakl "Tkaczka Chmur – Baśń o
Trzech Zorzach" w reżyserii Katarzyny Hory, a obecnie powstaje spektakl w Teatrze „Bajka” w Cieszynie.
Czas trwania: ok. 50 minut
Spektakl przeznaczony dla dzieci 6+
Wykonawcy:
Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieść, śpiew, akordeon
Adam Cudak: flet, bouzouki,
Iwona Sojka: skrzypce