"Laboratorium taneczne". Otwarte warsztaty ruchowe w Białej Synagodze w Sejnach

Laboratorium taneczne - warsztaty ruchowe w Białej Synagodze

W piątek, 8 września, w Białej Synagodze odbył się otwarty warszt ruchowy "Laboratorium taneczne". Warsztat prowadzili choreografka, tancerka, badaczka oraz instruktorka tańca Julia Dondziło oraz artysta ruchu, aktor-tancerz specjalizujący się w tańcu współczesnym Szymon Tur.

"Laboratorium taneczne" jest zaproszeniem do wglądu w anatomiczne ciało w ruchu. Będziemy poruszać się podążając za naturalną inteligencją naszego ciała. Będziemy działać w improwizacji w oparciu o metodę Body-Mind Centering, przyglądać się tkankom i poruszać naszą wyobraźnię.

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału we wspólnej eksploracji. Nie jest wymagane doświadczenie w tańcu - wystarczy odrobina otwartości i chęci lepszego poznania swojego ciała.

"LABORATORIUM TANECZNE"
8 września 2023 (piątek)
godz. 18:00 (czas trwania warsztatu: 1,5 h)
Biała Synagoga w Sejnach
WSTĘP WOLNY

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie prosimy o zgłoszenie się droga mailową na adres: agata.wasilewska@pogranicze.sejny.pl

W przypadku wszelkich pytań także prosimy o kontakt na wyżej wskazany adres.

---

Julia Dondziło - choreografka, tancerka, badaczka tańca oraz instruktorka tańca, artystka niezależna - działa twórczo w Polsce i Francji. Poprzez transgraniczną współpracę rozwija swą wrażliwość
artystyczną biorąc udział w międzynarodowych projektach. Założycielka Compagnie de danse Julia Dondzio działającej w regionie Paryża. Od 2012r. stworzyła około dziesięciu autorskich produkcji powstałych podczas rezydencji w Indiach, Francji i Estonii.

Szymon Tur - artysta ruchu, aktor-tancerz specjalizujący się w tańcu współczesnym. Absolwent kierunku Taniec na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Cechuje go różnorodność technik tanecznych, którymi operuje oraz wysoka świadomość ciała.

---

Warsztaty "Laboratorium taneczne" są częścią programu rezydencji choreograficznych realizowanych w Białej Synagodze w Sejnach we współpracy z programem Przestrzenie Sztuki Białystok.


Projekt jest realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec. Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego