Nowa inicjatywa z Sejn, program Bezgraniczni.

Bezgraniczni - 17 stycznia 2024

Prezentujemy list Bożeny Szroeder ze strony na portalu Facebook przedstawiający nowy inicjatywę sejneńskiej młodzieży z grupy Bezgraniczni.

Kochani

Wyobraźcie sobie, że młodzi ludzie z którymi pracuję w projekcie „Czy istnieją granice polsko litewskie” z programu Równać szanse, tworzą bardzo ciekawą inicjatywę. Zbierają historie i Dziadków i najstarszych mieszkańców, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie co ludzi łączy, a co dzieli. Zamarzyli sobie, aby poprosić o pomoc różne firmy, które mogłyby obdarować ich swoimi produktami aby ich spotkania, także z dziadkami i starszymi osobami, sąsiadami były przyjemne i uroczyste. Mowa tu o kawie, czekoladkach, ciasteczkach, chipsach, wodzie mineralnej ale też krzesłach, kubkach, poduchach czy kocach. napisali prawie 50 próśb do firm! Napisali piękny ciepły list. Wyobraźcie sobie że każda jedna firma odpisała im, że to bardzo cenna inicjatywa ale niestety nie! Dziwny jest ten świat.

Uwaga dopisek specjalny! po paru minutach taki piękny odzew, pytacie jak możecie pomóc młodym? Oczywiście przekazałam im i po konsultacjach przekazuje że zbiórki publicznej robić oni nie będą, bo nie o to chodzi w tym działaniu ale bardzo się ucieszą z paczki słodyczowej! można ją wysłać na adres Ośrodek Pogranicze 16-500 Sejny ulica Piłsudskiego 37 z dopiskiem „Bezgraniczni”bo tak nazywają się ci młodzi.