Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa: Nutmeg

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa: Nutmeg

Niedziela, 18 sierpnia, godzina 20.00

Koncert tria, z którego każdy z muzyków jest znakomitym artystą tworzącym swój własny, osobny świat na granicy muzyki improwizowanej, współczesnej, klasycznej, noisowej, elektronicznej, sekwencyjnej.

NUTMEG (Paweł Szpura, Łukasz Rychlicki, Piotr Kurek)
Niedziela, 18 sierpnia 2019
Dawna Jesziwa
godz. 20.00

Swoiste brzmienie syntezatorów Kurka, nieokreślona gitara Rychlickiego i perkusja Szpury nawiązująca do tradycji czarnej muzyki, powinny przynieść dźwięki nieoczywiste i zapadające w pamięć.


Piotr Kurek – to muzyk, autor projektu Piętnastka i kilku albumów wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica. Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracował m.in. z Bonnie‚ Prince’ Billy, Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem i Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Koncertował na festiwalach w kraju i zagranicą. Unika klasyfikacji, zbiera drobne przedmioty.

Paweł Szpura - perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans. Jest członkiem zespołów Lotto, Freegate, Wovoka, Purusha.

Łukasz Rychlicki – znany głównie jako członek zespołu Kristen. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Jest też członkiem zespołów Lotto i Freegate.

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa

fotogaleria na popupmusic.pl