Pogranicze w piątce konkursu Ambasador Nowej Europy

Pogranicze w piątce konkursu Ambasador Nowej Europy

Z wielką przyjemnością informujemy że w VIII edycji konkursu Ambasador Nowej Europy za rok 2019 posród książek nominowanych do nagrody głównej są: Ivan Čolović "Śmierć na Kosowym Polu", Wydawnictwo Pogranicze oraz Krzysztof Czyżewski "W stronę Xenopolis Międzynarodowe Centrum Dialogu.

Nagroda AMBASADOR NOWEJ EUROPY przyznawana jest corocznie przez Europejskie entrum Solidarności i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Jej celem jest wskazanie tytułów i autorów, których twórczość pozwala na lepsze zrozumienie wspołczesnej sytuacji Europy.

Nagroda przyznawana jest za najlepszą publikację wydaną w języku polskim, która w sposób nowatorski przedstawia historyczne procesy lub aktualne doświadczenia Europejczyków, obserwowane z poziomu relacji społecznych i aktywności obywatelskich, zachodzących w obszarach kultury, edukacji, polityki i gospodarki. Książka musi być opublikowana przez polskie wydawnictwo.

W VIII edycji konkursu, za rok 2019, na adres organizatora konkursu spłynęło 79 zgłoszeń od 37 wydawców. Lista zgłoszonych publikacji

Spośród nich Kapituła konkrusu wybrała finałową piątkę nominowanych do nagrody głównej.

Ogłoszenie laureata konkursu nastąpi w grudniu 2020 roku.

Ivan Čolović "Śmierć na Kosowym Polu", Wydawnictwo Pogranicze

Krzysztof Czyżewski "W stronę Xenopolis, Międzynarodowe Centrum Dialogu.