Akademia Nauczycieli z udziałem gości z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Akademia Nauczycieli z udziałem gości z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

" Patriotyzm i historia inaczej. Korelacje pomiędzy edukacją szkolną i nieformalną"

29 lutego w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbyła się Sejneńska Akademia Nauczycieli, w której uczestniczyli nauczyciele w wychowawcy wszystkich placówek edukacyjnych w Sejnach i szkoły podstawowej w Krasnowie. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele działu edukacyjnego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, panie Zofia Ogonowska i Monika Marciniak,  zaprezentowały koncepcję pracy muzeum nad nowoczesnym pojęciem patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania doszło także do żywiołowej dyskusji i wymiany doświadczeń nabytych podczas zajęć edukacyjnych dotyczących świąt narodowych, a w szczególności polskiego Dnia Niepodległości.Zaprezentowane zostały również programy edukacyjne Pogranicza realizowane i w Sejnach i Krasnogrudzie.

29 lutego i 1 marca przedstawiciele muzeum przeprowadzili zajęcia edukacyjne w sejneńskiej szkole podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" i w przedszkolu miejskim im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach.

Zajęcia łączyły elementy spektaklu lalkowego i interaktywnych warsztatów i przedstawiały  pojęcie niepodległości.Zajęcia przygotowane są w formie teatru w walizce i przeznaczone dla dzieci z najstarszych grup przedszkolnych i wczesnych klas szkoły podstawowej, a osią zajęć jest bajka "Pies i wilk" Jeana de La Fontainea a przeniesiona na grunt literatury polskiej przez Adama Mickiewicza.