Warsztat teoretyczny.
O reformie Patriarchy Nikona i jej skutkach, o historii prześladowań starowierców, ich przybyciu do Polski, rola religii w życiu wyznawców, znaczenie ważnych przedmiotów w kulcie- księga religijna, krzyż, świeca, ikona, lestowka, role nastawnika w molennie i jak przebiega nabożeństwo, życie codzienne, tradycje, kultura, zwyczaje Rosjan Staroobrzędowców. Prowadzenie Bożena Szroeder
Zajęciom towarzyszy poza muzyką i pieśniami wystawa fotografii przedstawiająca życie Rosjan Staroobrzędowców na Suwalszczyźnie , fotografie z lat 60-tych, ekspozycja przedmiotów religijnych ( Św Księga, ikony, podrucznik, lestowka woskowe świece).
.
Warsztat praktyczny
Zajęcia ze sztuką, temat: IKONA - wprowadzenie dzieci w świat świętego obrazu - ikony (rola i miejsce ikony w życiu Staroobrzędowców, kanon pisania ikon, symbolika, wizerunki najczęściej przedstawiane na ikonach, proces powstawania ikony). Pisanie ikon na deseczkach, posługując się specjalnym wzornikiem (podlinnik). ikony przedstawiające wizerunek, Matki Bożej. Prowadzenie Wiesław Szumiński
Pisanie ikon. kl Va
Kl. V d. Foto Piotr Fiedorowicz
W ramach realizowanego programu „Abecadło sejneńskie” w Gabowych Grądach odbyło się spotkanie z nastawnikiem Mieczysławem Kapłanowem, który opowiadał będzie o religii, zasadach wiary, różnicach pomiędzy Staroobrzędowcami a prawosławiem ponikonowskim, sakramentach, przedmiotach kultu religijnego, świętych księgach, świecach, lestowkach, podrucznikach a także o historii i powstaniu Gabowych Grądów i wioski Bór.
Mający już 30 lat zespół Riabina przeprowadził warsztaty pieśni rosyjskich a także poprowadził warsztat tańca korowodowego.