gdzie wraz z żoną Anną i Synem Jankiem spędzali czas w drewnianym domu nad jeziorem Gaładuś pozostawiając w oddaleniu Warszawę.
Był częstym gościem Pogranicza, brał udział w debatach w "Piosence o porcelanie", odwiedzał "Pracownię Opowieści", uczestniczył w koncertach i spotkaniach.
Darzyliśmy Go szacunkiem i przyjaźnią.Wspierał radami i życzliwie towarzyszył naszej pracy.
Tak wiele jeszcze razem planowaliśmy.....
Będzie nam Ciebie brakowało Piotrze.
Profesor Piotr Winczorek - filozof prawa, współtwórca Polskiej Konstytucji z 1997 roku, odszedł 9 lutego 2015 roku. Był znakomitym uczonym Uniwersytetu Warszawskiego. Jego działalność naukowa przypadła głównie na okres burzliwego rozwoju polskiej demokracji. Jako sędzia Trybunału Stanu (1989-1993) oraz członek Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów (1993-1997) na stałe wpisał się w grono najznakomitszych polskich konstytucjonalistów. Jego zasługi w kształtowanie zasad demokratycznego państwa prawa zostały wyróżnione Orderem Odrodzenia Polski (1997) oraz Krzyżem Komandorskim tego orderu (2014).
W swojej późniejszej pracy zawodowej kierował się przede wszystkim ideą popularyzowania wiedzy o państwie, prawie i konstytucji wśród społeczeństwa. Dzięki temu kształtował nie tylko pokolenia studentów prawa, ale również mnóstwo umysłów otwartych, którym nieobojętny jest bieg wydarzeń. Sam o sobie mówił, iż był bardziej publicystą, niż uczonym. Jeden ze swoich artykułów poświęcił działalności Pogranicza.
"Miejsce, w którym działa fundacja, jest bardzo trafnie wybrane, bo w tamtych okolicach stykają się i wzajemnie przenikają trzy przynajmniej społeczności: polska, litewska i białoruska. Nie brak tam ludzi praktykujących katolicyzm i prawosławie." czytaj całość
W czerwcu 2013 roku prof. Winczorek był gościem krasnogrudzkiej "Piosenki o porcelanie".
Profesor Piotr Winczorek zmarł w wieku 71 lat.