Współpraca:Daria Masłowska, Teresa Motuk, Bożena Szroeder, Urszula Wasilewska, Dariusz Woźniak.
Wystawa jest efektem rocznego programu zrealizowanego w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach, dedykowanego uczniom kl IV i V. "Sejneński Skarbiec" - program dotyczył poznawania sąsiadów, historii miasta i jego wielokulturowych tradycji. Były to Lekcje o dawnych i dzisiejszych mieszkańcach - Żydach, Cyganach/Romach, Rosjanach staroobrzędowcach. Litwinach, Polakach. Warsztaty edukacyjne, spotkanie ze sztuką, muzyką, pieśnią i literaturą.
"Maska - Kostium. Rzeźba. Instalacja".
Wystawa jest efektem rocznego programu, cyklu warsztatów artystycznych pt. „Maska-Kostium-Metafora. O poszukiwaniu własnej tożsamości” . Cały program odwoływał się do obecności maski w kulturze tradycyjnej i ludowej, celem odnalezienia współczesnego języka sztuki do pokazania czym jest maska dziś.
Cykl spotkań warsztatowych dotyczących fenomenu maski w kulturze skoncentrowany był na jej funkcji rytualnej i psychologicznej a także społecznej: maski przyjmowanych ról społecznych, maski naszego drugiego „ja”, którego istnienie jest często warunkiem naszego bezpiecznego bycia w różnorodnej społeczności. Podjęliśmy próbę zebrania wizerunku maski z różnych tradycji kulturowych i ich skonfrontowania oraz stworzenie współczesnych masek opowiedzianych językiem nowej sztuki, których funkcja rytualna i tradycyjna została zmieniona.
Wystawa jest efektem pracy dwóch pracowni: Maski, która działa przy Ośrodku Kultury w Krasnopolu, i pracowni Tkania istniejącej przy Pograniczu która jest autorem kostiumów – w formie sztandarów,pozwalające swoją formą artystyczną na dowolną interpretację.